• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minister Monorath kondigt gedragscode aan voor Justitie en Politie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 januari 2026 13:06
in Suriname
gedragscode politie kps

Algemene gedragsregels nu formeel vastgelegd binnen Justitie en Politie

De minister van Justitie en Politie (JusPol), Harish Monorath, heeft de gedragscode voor ambtenaren ressorterend onder het ministerie van Justitie en Politie officieel afgekondigd.

Met deze afkondiging zijn algemene regels en richtlijnen vastgesteld die gelden voor alle diensten en korpsen binnen JusPol.

De officiële ceremonie vond plaats in de grote vergaderzaal van het ministerie van Justitie en Politie. Tijdens de bijeenkomst werden diverse functionarissen toegesproken, waaronder de directeur Operationele Diensten (DoD), Bieswadath Somai, korpshoofden, afdelingshoofden, onderdirecteuren en directeuren.

Ook Ilse Krenten, voorzitter van de Anti-Corruptiewet, was bij de afkondiging aanwezig.

Aanvulling op bestaande regels

Volgens minister Monorath beschikken de verschillende korpsen binnen Justitie en Politie reeds over eigen gedragscodes en interne regels. De nieuw afgekondigde gedragscode vormt daarop een aanvullende en overkoepelende richtlijn.

De minister gaf aan dat de gedragscode bedoeld is om een gezamenlijke norm en commitment te creëren binnen het gehele ministerie. Bepaalde gedragsregels moeten volgens hem niet alleen worden nageleefd in de praktijk, maar ook formeel worden vastgelegd.

Met de invoering van de gedragscode wordt beoogd duidelijkheid te scheppen over professioneel handelen, integriteit en verantwoordelijkheden van ambtenaren binnen Justitie en Politie. De code geldt voor iedereen die onder het ministerie ressorteert en vormt een kader waarbinnen medewerkers hun werkzaamheden dienen uit te voeren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

voetbal
Sport

Meer dan SRD 1 miljoen geïnvesteerd in sportinfrastructuur Saramacca

Dollars geld USD
Suriname

Bankklanten in Suriname verrast door blokkade op digitaal kopen van Amerikaanse dollars

gopal en braz amba
Suriname

Overleg JOS en Braziliaanse ambassadeur over sport, onderwijs en jeugdontwikkeling

ambassadeur india in nickerie
Suriname

Renovatie Nickerie Indoor Stadium via India–UN Fonds

suriname en canada
Suriname

Constructief overleg VSB met Canadese handelsvertegenwoordiging

cbvs centrale bank suriname
Suriname

Centrale Bank waarschuwt voor aanhoudende druk op overheidsfinanciën

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws