• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Mijn vakantie in Suriname werd verpest omdat wij als homostel niet werden geaccepteerd

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
10 september 2025 20:00
in Opinie
gay lgbt homo

Foto ter illustratie.

Ik ben een Nederlander die verliefd is geworden op een Surinaamse man. Met veel verwachtingen en liefde in mijn hart reisde ik drie weken naar Suriname om samen met hem tijd door te brengen.

Wat voor ons een zorgeloze vakantie moest worden, veranderde al snel in een teleurstellende ervaring. Simpelweg omdat wij een homostel zijn en hand in hand over straat liepen.

De blikken die we kregen waren hard en afkeurend. Mensen keken ons na alsof we iets verkeerd deden, terwijl we alleen maar onze liefde wilden tonen.

Voor ons was het pijnlijk en beklemmend.

In Nederland voel ik me nooit zo bekeken of veroordeeld wanneer ik mijn partner vasthoud. Daar is het normaal dat twee mannen elkaar in het openbaar genegenheid tonen.

In Suriname voelde het alsof we steeds moesten oppassen en alsof onze liefde niet bestond.

Het was een schok voor mij. Suriname presenteert zich als een modern land, maar de realiteit liet mij iets anders zien.

Homomannen worden er nog altijd niet geaccepteerd. Dat doet niet alleen pijn, het is ook oneerlijk.

Mis dit niet:

Marowijnerivier opnieuw speelbal van goudbelangen

Stop met klagen op Facebook. Ga naar je vakbond!

Wij zijn net als ieder ander stel. Ook wij hebben gevoelens, ook wij verdienen respect. Liefde hoort geen schaamte met zich mee te brengen, maar vreugde.

Ik had me een warme en fijne tijd voorgesteld, maar in plaats daarvan heb ik drie weken lang spanning gevoeld. Dit mag in deze tijd niet meer gebeuren.

Suriname zou een voorbeeld kunnen zijn van tolerantie en diversiteit, maar daarvoor moet eerst één simpele waarheid doordringen: liefde is liefde, en elk stel moet de vrijheid hebben om zonder angst of oordeel hand in hand over straat te lopen.

M.A

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

skalians marowijnerivier goudwinning
Opinie

Marowijnerivier opnieuw speelbal van goudbelangen

Foto ter illustratie.
Opinie

Stop met klagen op Facebook. Ga naar je vakbond!

rotterdam nederland
Column

‘Nederlandse Surinamers moeten ophouden met klagen en beginnen met investeren’

Waar is Rodney?
Column

Waar is Rodney Leysner? Zolang hij niet is gevonden, mag de hoop niet verdwijnen

EBS moet met actuele cijfers komen.
Opinie

Waar zijn de actuele cijfers van EBS?

koppel stel relatie liefde interraciaal
Column

Waarom Nederlandse vrouwen zich aangetrokken voelen tot Surinaamse Marronmannen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws