• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

MDS: geen reden tot paniek over weersomstandigheden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 June 2022 02:00
in Nieuws
meteodient het weer seizoen

GFC NIEUWSREDACTIE- Het waarnemend hoofd van de Meteorologische Dienst Suriname (MDS) Radjkoemar Nanda stelt de samenleving gerust over de weersomstandigheden.

“Er is helemaal geen reden tot paniek.”

De MDS-topman benadrukt dat informatie verschenen in de media omtrent een grote tropische depressie die het weer van Suriname sterk zal beïnvloeden, niet juist is. Die is ook niet afkomstig van de meteorologische dienst.

“Wij monitoren dat systeem en alle andere systemen die langs ons gebied gaan vanuit het oosten naar het westen toe. We gaan wel buien krijgen. Licht tot matig. Het gaat bewolkt zijn. Wij zien dat de meeste activiteiten richting Guyana, Venezuela en boven de oceaan plaatsvinden.”

Hij zegt verder dat er sprake is van een tropische cycloon die zich mogelijk vanavond of morgen kan ontwikkelen tot een storm, maar dan is ons gebied bevrijd. Gebieden van de bovenwindse eilanden kunnen de effecten hiervan ervaren.

Gisteren is wel een hoge mate van neerslag (65 mm) gemeten in Joemoe, in het stuwmeergebied. De desbetreffende golf bevindt zich momenteel voor Guyana, Suriname zal daarvan landinwaarts geen invloeden merken.

“Op zee zijn er wel hevige windstoten. Er zijn golven van 4 meter hoog geregistreerd. Via de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) zijn vissers reeds gealarmeerd”, zegt Nanda.

Het diensthoofd geeft de garantie dat indien er zich een alarmerende situatie zal voordoen, de dienst de samenleving tijdig zal waarschuwen “Let wel, de bronvermelding zal dan de Meteorologische Dienst Suriname zijn.”

ShareTweetSend

Meer berichten

gevangenis cel arrestant arrestatie politie dief roof rover crime misdaad
Suriname

RBT-Midden houdt verdachte aan bij drugsinval in Lelydorp

roken sigaret
Gezondheid

Rokers ogen vaak ouder door invloed op de huid zegt researcher van Constantin

bids inheemsen
Suriname

VIDS overhandigt resolutie aan president Geerlings-Simons: oproep tot bescherming inheemse rechten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws