• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Luchtvaartwaarnemer Khoeblal: Menselijke fouten blijven de zwakste schakel in luchtvaartveiligheid

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 juli 2025 08:00
in Suriname
air india crash

De tragische crash van Air India Vlucht 171 op 12 juni, slechts seconden na het opstijgen, blijft wereldwijd stof tot nadenken geven.

Volgens luchtvaartwaarnemer en voormalig assistent-luchtverkeersleider Sonny Khoeblal toont het incident opnieuw aan hoe kwetsbaar de luchtvaart blijft voor menselijke fouten, ondanks alle technologische vooruitgang.

Dat zegt hij aan GFC Nieuws.

Uit voorlopige onderzoeksresultaten blijkt dat een vergissing met de brandstofschakelaars in de cockpit leidde tot het uitvallen van beide motoren.

Cockpitopnames onthulden verwarring tussen de piloten, wat het belang van communicatie en mentale alertheid onderstreept.

Khoeblal benadrukt dat vliegen statistisch gezien nog altijd de veiligste transportvorm is, dankzij grootschalige investeringen in technologie, opleiding en systeemontwerp.

Toch blijft “de mens” de zwakke schakel, vooral in stresssituaties waar het reactieve deel van het brein het overneemt.

AI biedt inmiddels indrukwekkende mogelijkheden: van realtime foutdetectie en besluitvorming tot botsingspreventie. Maar technologie alleen is volgens Khoeblal niet genoeg.

Mis dit niet:

Suriname wil meer ondersteuning van OAS bij versterking overheidsinstellingen

Inwoners Paramaribo-Noord klagen steen en been over illegale vuilverbranding

Hij pleit voor een “mentale upgrade” van de mens, via bewustzijnsontwikkeling en methoden zoals Dianetics, om technologie en menselijk inzicht hand in hand te laten gaan.

Tot slot waarschuwt hij ook voor onvoldoende grondveiligheid op luchthavens.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minister Melvin Bouva en OAS-secretaris-generaal Albert Ramdin bespraken in Washington mogelijkheden om de samenwerking tussen Suriname en de regionale organisatie te versterken. Foto: CDS
Suriname

Suriname wil meer ondersteuning van OAS bij versterking overheidsinstellingen

vuil verbranden paramaribo suriname1
Suriname

Inwoners Paramaribo-Noord klagen steen en been over illegale vuilverbranding

Staatsolie Maatschappij Suriname NV en Zijin Rosebel Gold Mines hebben president Jennifer Simons deelgenoot gemaakt van hun voorgenomen expansieplan.
Suriname

Staatsolie en Zijin presenteren uitbreidingsplannen aan president Simons: circa 3.600 arbeidsplaatsen verwacht

Erasmusbrug Rotterdam
Lifestyle

‘Eigen huis in Suriname kan samengaan met sociale huur in Nederland’

President Simons ontvangt Digicel voor gesprek over telecomontwikkeling in Suriname
Suriname

Digicel informeert president Simons over investeringen en uitbreiding glasvezelnetwerk

vrienden uitgaan muziek zingen
Suriname

Paramaribo-Zuid kondigt strenger optreden aan tegen geluidsoverlast bij feesten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws