• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Lions Paramaribo Central doneert aan nierdialysecentrum

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 februari 2021 15:36
in Nieuws
tablet voor de nierdialyse afdeling

GFC NIEUWSREDACTIE- Lions Club Paramaribo Central heeft vandaag een tablet gedoneerd aan de Nierdialyse Centrum (NCC) van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP).

Het NNC is bezig met een veldonderzoek naar de kwaliteit van de shunt van diabeten met terminale nierinsufficiëntie. Van de 300 dialysepatiënten van het NNC is ongeveer de helft diabeet.

Velen hebben veelvuldig shuntproblemen waardoor zij aangewezen zijn op een dure shunt-operatie of een dialyse katheter.

Om inzicht te krijgen in de aard en omvang van de problemen die zij ervaren met hun shunt is besloten om dit onderzoek uit te voeren.

De algehele coördinatie berust bij F. Chhangur, medisch coördinator van het NNC.

Daarnaast zal bij dit onderzoek ook worden samengewerkt met de Nierstichting Suriname.

Met de uitvoering van het onderzoek zijn medewerkers van het NNC belast. NNC hoopt met de uitkomsten van dit onderzoek de shuntzorg te verbeteren hetgeen zal leiden tot efficiëntere en effectievere dialyse behandelingen.

Het “lijden” van patiënten zal aanzienlijk afnemen, omdat zij minder vaak katheters zullen moeten laten plaatsen en dure shunt-operaties moeten ondergaan.

Mis dit niet:

Nasi van gisteren opnieuw bakken? Bij Surinaamse hitte kan dat verkeerd aflopen

KIVC eist keiharde maatregelen tegen dagelijkse rookoverlast

Volgens Lion Glenn Tewari, president van Lions Club Paramaribo Central, zet zijn club zich optimaal in om de gezondheidssector in Suriname ook een boost te helpen geven. Dit doet de club in samenwerking met vrienden in en buiten Suriname.

Onlangs heeft de Lions ook aan het ministerie van Volksgezondheid en het AZP goederen gedoneerd voor de zorg van de zieke mens in Suriname.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

rijst eten maaltijd keuken
Lifestyle

Nasi van gisteren opnieuw bakken? Bij Surinaamse hitte kan dat verkeerd aflopen

Surinaamse overheid grijpt onvoldoende in terwijl burgers dagelijks giftige rook inademen.
Gezondheid

KIVC eist keiharde maatregelen tegen dagelijkse rookoverlast

paspoort amerikaans
Lifestyle

Green card in Amerika, maar langdurig in Suriname wonen kan je verblijfsstatus in gevaar brengen

Chinatown in Den Haag. Wagenstraat
Lifestyle

Geor Hering waarschuwt Surinamers voor romantiseren van Nederland

OWRO wil vanaf 2028 gefaseerd werken aan asfaltering weg Kabalebo.
Suriname

OWRO wil wegverbinding Apoera–Southdrain gefaseerd verbeteren; volledige asfaltering kost circa US$ 70 miljoen

Suriname verkent samenwerking met UNESCO tijdens internationaal forum.
Suriname

Vicepresident Rusland bespreekt mogelijke samenwerking met UNESCO-topfunctionaris in Den Haag

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws