• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Levensonderhoud in Cayenne veel duurder dan in Paramaribo

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 november 2025 04:00
in Lifestyle, Suriname
euro geld

De vraag wat nu echt goedkoop of duur is, blijft in Suriname een gevoelig onderwerp.

Na het vorige vergelijkingsonderzoek van GFC Nieuws naar prijzen in Georgetown, waar bleek dat veel producten daar niet veel goedkoper zijn, is nu Cayenne aan de beurt.

De Franse buur heeft de reputatie duur te zijn, maar hoe groot is dat verschil werkelijk?

Voor dit onderzoek gebruikte GFC Nieuws opnieuw cijfers van Numbeo, een internationale vergelijkingssite waar bewoners en reizigers actuele kosten van dagelijkse uitgaven melden.

De uitkomsten zijn opvallend: Cayenne is in bijna alle categorieën aanzienlijk duurder dan Paramaribo én duurder dan Georgetown.

Bij boodschappen valt dat meteen op. Een kilo kipfilet loopt in Cayenne richting de tien euro, groente en fruit zitten structureel boven de prijzen in Paramaribo, en kaas en eieren komen op Europees niveau uit.

In Georgetown lagen de kosten voor veel basisproducten dichter bij Surinaamse prijzen, maar Cayenne schiet er ver bovenuit. Alleen brood en melk zijn enigszins vergelijkbaar.

Uit eten gaan is ook prijzig. Een eenvoudige maaltijd kost rond de negen tot tien euro, waar Georgetown vaak lagere bedragen liet zien en Paramaribo aanzienlijk goedkoper blijft.

Ook vaste lasten steken hoog af. Huurprijzen voor een bescheiden appartement beginnen rond de zevenhonderd euro per maand.

Internet, sportclubs, kleding en benzine liggen eveneens op Europees niveau. In Paramaribo vallen deze kosten logischerwijs lager uit.

Toch is er een element dat de vergelijking nuanceert. Het gemiddelde salaris in Cayenne ligt rond de tweeduizend euro.

Dat biedt lucht, maar de hogere inkomens verdwijnen snel wanneer de totale kosten van boodschappen, huren en vervoer worden meegerekend.

De stad voelt door haar Franse prijsniveau eerder aan als een dure Europese enclave dan als een Caribische buur.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

amar ramadhin 1
Gezondheid

Oud-minister Ramadhin spreekt van misleidende informatie door Misiekaba

Slavernij afschaffing
Suriname

NiNsee houdt expertmeeting over 50 jaar onafhankelijkheid en doorwerking slavernij

kerstpakket nederland suriname
Column

Ideeën voor een Surinaams kerstpakket naar Nederland

man telefoon smartphone bed
Lifestyle

Sociale media en waarom kritiek in Suriname snel verkeerd wordt opgevat

adhin en koning afrika
Suriname

Ashanti-koning bezoekt Surinaams parlement: Adhin benadrukt spirituele en historische verbondenheid

[Aggregator] Downloaded image for imported item #421785
Suriname

‘Ghanese koning’ brengt bezoek aan Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws