• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Leiderschap Santokhi staat ter discussie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 oktober 2025 08:00
in Suriname
chan santokhi

VHP-leider Chan Santokhi

In een openbaar statement heeft VHP-parlementariër Mahinder Jogi aangegeven dat de bundeling van partijen in de huidige coalitie niet was gericht tegen zijn eigen partij, maar primair tegen de voorzitter van de partij, Chan Santokhi.

“Daar moeten we geen doekjes om winden,” aldus Jogi. Hij stelt dat de mislukking om voor de verkiezingen partijen te krijgen die vóóraf hadden aangegeven niet met de VHP te willen samenwerken, wijst op zwak leiderschap.

Volgens Jogi heeft de partijleiding — onder leiding van Santokhi — onvoldoende gepresteerd om potentiële partners te overtuigen.

Het resultaat: geen enkele partij werkte na de verkiezingen samen met de VHP, wat ertoe leidde dat verscheidene van deze partijen zich aansloten bij de NDP in plaats van bij de vooropgestelde coalitie. Hij ziet dit als een ernstige strategische fout die onder het leiderschap valt.

Santokhi staat als voorzitter van de VHP en voormalig president van Suriname bekend als een ervaren politicus. Hij heeft een lange staat van dienst, onder meer als politie-inspecteur en later als minister van Justitie en Politie.

Toch blijft binnen de partij en de bredere gemeenschap discussie bestaan over de effectiviteit van zijn leiderschap en over de mate waarin de partij onder zijn leiding slagvaardig is gebleven.

Vraagtekens bij beleidsvoering en samenwerking

De kritiek spitst zich toe op verschillende politieke en organisatorische tekortkomingen binnen de partij:

Mis dit niet:

Man aangehouden na bedreiging zwager en zus met illegaal jachtgeweer

Buitenlandse Zaken en AdeKUS versterken samenwerking op onderwijs en kennisontwikkeling

Het niet tijdig bereiken van coalitiepartners vóór de verkiezingen

Het opvolgen van beloften en beleidsroutes die tijdens verkiezingscampagnes werden gecommuniceerd

De perceptie dat leiderschap vooral gebaseerd is op charisma, minder op tactische effectiviteit

Voor de VHP en haar achterban betekent de zaak een moment van zelfreflectie: waar staat de partij, en wie bepaalt de koers?

De interne discussie over leiderschap kan de eenheid van de partij onder druk zetten en mogelijk gevolgen hebben voor haar positie in de Surinaamse politiek.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illegaal kaliber 12-jachtgeweer aangetroffen bij verdachte.
Suriname

Man aangehouden na bedreiging zwager en zus met illegaal jachtgeweer

Meer stages, onderzoek en trainingen door samenwerking BIBIS en AdeKUS
Suriname

Buitenlandse Zaken en AdeKUS versterken samenwerking op onderwijs en kennisontwikkeling

NMA brengt milieu-educatie naar jongeren uit Coronie
Suriname

Ruim veertig kinderen leren op interactieve wijze over milieu en zorgplicht

Surinaams paspoort
Suriname

VSN pleit voor brede nationaliteitsregeling voor Surinaamse diaspora

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws