• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Latijns-Amerikaanse leiders verwelkomen Braziliaanse Lula terug

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 januari 2023 02:00
in Nieuws
lula en president colombia

GFC NIEUWSREDACTIE- Latijns-Amerikaanse leiders kwamen samen in Brazilië om president Luiz Inácio Lula da Silva te ontmoeten op zijn eerste volledige dag in functie maandag.

Zij verwelkomden hem weer aan de macht en hopen dat zijn land een grote rol op zich neemt op het internationale toneel.

Lula’s voorganger, Jair Bolsonaro, reisde zelden naar het buitenland of kreeg bezoek aan staatshoofden en raakte steeds meer geïsoleerd.

Maar Zuid-Amerikaanse staatshoofden – sommigen van hen mede-linksen, maar niet allemaal – verwelkomden duidelijk Lula’s derde ambtstermijn en willen een grotere deelname van de grootste economie van het continent.

“Het was een zeer krachtig symbool van verlangen in de regio dat leiders willen dat Brazilië terugkomt”, aldus Oliver Stuenkel, hoogleraar internationale betrekkingen aan de Getulio Vargas Foundation, een universiteit. “Latijns-Amerikaanse leiders willen een actief, geëngageerd Brazilië.”

Op maandag ontmoette Lula de presidenten van Alberto Fernández van Argentinië, Luis Arce van Bolivia, Guillermo Lasso van Ecuador, Gabriel Boric van Chili en Gustavo Petro van Colombia. Andere leiders reisden zondag ook naar de hoofdstad Brasilia en feliciteerden Lula met zijn inauguratie, waaronder de Uruguayaanse president Luis Alberto Lacalle Po.

Maandagmiddag had Lula ook een ontmoeting met Wang Qishan, de vicepresident van China, veruit de grootste exportbestemming van Brazilië. Hoewel Bolsonaro zijn aanvallen op China in de tweede helft van zijn regering heeft afgezwakt, is het belangrijk voor China om een dialoog aan te gaan met de regering van Lula en ervoor te zorgen dat de grootste natie van Latijns-Amerika een echte partner blijft, zei Stuenkel.

Lula zal later de president van Angola en vertegenwoordigers van Cuba, Venezuela en Peru ontvangen.

De Braziliaanse president Luiz Inacio Lula da Silva, rechts, zit met de Colombiaanse president Gustavo Petro tijdens een bilaterale ontmoeting in het Itamaraty-paleis, de dag na de inauguratie van Lula in Brasilia, Brazilië, maandag 2 januari 2023. (AP Foto/Eraldo Peres)

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie cafe bar restaurant thee
Lifestyle

Koffiedranken winnen snel terrein in Paramaribo ondanks hoge prijzen

vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam
Lifestyle

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

Asfalt
Suriname

SRD 125 miljoen voor aanpak slechte wegen in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435293
Suriname

KPS en Chinese ambassade zetten in op intensievere samenwerking

sociale media whatsapp
Suriname

Oproep voor gezamenlijke banking-app in Suriname

IMF EFF 117 billion tranche smk mojo 222 sk
Suriname

Surinaamse delegatie naar jaarlijkse voorjaarsvergadering IMF

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws