• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Landbouwers Boven-Suriname verdiepen zich in agroforestry

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 december 2022 07:48
in Nieuws
vrouwen binnenland landbouw agrarische sector

GFC NIEUWSREDACTIE- Van 5 tot en met 7 december zullen bewoners uit het district Sipaliwini ressort Boven-Suriname, agroforestry trainingen volgen in Paramaribo.

Dit gebeurt in het kader van het Working Landscapes programma dat wordt gefinancierd door het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken en uitgevoerd door Tropenbos Suriname (TBS) als lid van het Tropenbos International netwerk.

De agroforestry training oftewel het toepassen van klimaat slimme praktijken wordt georganiseerd door TBS en het Centrum voor Landbouwkundig Onderzoek in Suriname (CELOS). Goed beheer van gemeenschapsbossen en de toepassing van agroforestry wordt gestimuleerd in Saamaka dorpen te Boven-Suriname.

Het afgelopen jaar hebben TBS en het CELOS agroforestry activiteiten ontplooit in de dorpen Pikin Slee, Gaan Tatai en Nieuw Aurora.

Boeren hebben onder technische begeleiding van het CELOS, agroforestry systemen opgezet waar bomen en semi-meerjarige gewassen worden geteeld. De groep landbouwers is ook getraind in plantvermeerdering van gember, cacao en bananen.

Tijdens de aankomende sessies zal aandacht worden besteed aan het telen van groentengewassen. Middels deze kennisoverdracht wordt de voedselzekerheid en economische ontwikkeling van de gemeenschappen vergroot.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

hoofdbuis swm
Nieuws

Breuk in hoofdleiding zorgt voor waterproblemen in Groot-Paramaribo en Paramaribo-Noord

Suriname gastheer van 40ste ACCP conferentie
Suriname

Suriname ontvangt politieleiders uit Caribische regio

handboeien arrest aanhouding verdachte 2 gevangenis
Suriname

Poes ernstig mishandeld door 17-jarige buurjongen

wateroverlast overstroming water regen
Suriname

NPS-parlementariër Lau waarschuwt voor gezondheidsrisico’s door overstromingen

Twee scholieren aangehouden in onderzoek naar Oreo koekjes waarin drugs zou zijn verwerkt.
Suriname

Twee scholieren aangehouden na verkoop van ‘edibles’ met drugs in Oreo koekjes

suriname
Suriname

Guillermo Feller: Suriname gaat niet ten onder aan armoede, maar aan menselijk falen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws