• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kwestie Bazo-kaarten structureel opgelost

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 juni 2022 01:00
in Nieuws
bazo nickerie

GFC NIEUWSREDACTIE- Met het verstrekken van de zogenaamde Bazo-kaarten aan de groep 0 t/m 16 jaar en die van 60 jaar en ouder voor een periode van 5 jaren is het probleem structureel opgelost.

Dit zei president Chandrikapersad Santokhi afgelopen weekend in het district Nickerie. Het staatshoofd heeft in bijzijn van minister Uraiqit Ramsaran van Sociale Zaken en Volkshuisvesting en burgermoeder Senrita Gobardhan het kantoor van Basiszorg Nickerie in gebruik genomen.

Met de verstrekking van de Bazo-kaarten voor een periode van 5 jaar komt er volgens het staatshoofd een eind aan de vaak onterechte afwijzingen. Ook willekeur bij het verstrekken van deze verzekeringskaarten wordt hiermee tegengegaan.

Wel komt er ook een oplossing voor de groep van 16 t/m 59 jaar die vaker onterecht uit het Bazo-systeem wordt gehaald, liet de president doorschemeren.

De minister van Sozavo gaf aan dat er met de ingebruikname een mijlpaal bereikt is. Er wordt verder structuur gegeven aan het decentraliseren van de dienst Basiszorg. “Dit is het ministerie dat klaar staat voor het volk. Wij horen uw noodkreten en proberen daarop in te spelen”, aldus Ramsaran.

Bekijk ook:

Betweters in Suriname die onzin verkondigen over rijden door water onderuitgehaald door Japanse experts

Slachtoffer gedwongen prostitutie ontsnapt en leidt politie naar mensenhandelsnetwerk

De regering Santokhi heeft vanaf haar aantrede continu gewerkt aan decentralisatie om de dienstverlening dichterbij het volk te brengen. Minister Ramsaran riep de ambtenaren op om het werk met alle liefde uit te voeren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Wateroverlast in Paramaribo
Lifestyle

Betweters in Suriname die onzin verkondigen over rijden door water onderuitgehaald door Japanse experts

Vrouw en man aangehouden in onderzoek naar seksuele uitbuiting.
Suriname

Slachtoffer gedwongen prostitutie ontsnapt en leidt politie naar mensenhandelsnetwerk

Opbrengsten WK-kaarten volledig voor voetbalontwikkeling.
Sport

Geen persoonlijke bevoordeling bij WK-kaarten, stelt SVB

De twee gouddelvers J.P. (25) en E.M. (22) raakten op zaterdag 6 juni omstreeks 21.00 uur tijdens goudwinningsactiviteiten te 21 Bergie in het Matawaigebied onder het afgekalfde zand bedolven.
Suriname

Twee goudzoekers bedolven bij instorting in Matawai-gebied

Samenwerking gericht op versterking van Brokopondo en andere binnenlandse gemeenschappen.
Suriname

RO en Conservation International Suriname bekrachtigen samenwerking met MoU

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Bedlegerige bewoner gered uit brandend huis in Robijnstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws