• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kustwacht ondersteunt Mangrove aanplant

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 september 2022 06:00
in Nieuws
mangrove kustwacht

GFC NIEUWSREDACTIE- Één van de projecten van de Kustwacht kwam vrijdag tot uiting door deel te nemen aan het mangrove project van professor Sieuwnath Naipal aan de Brantimakkaweg te Weg naar Zee.

Naipal is al jaren bezig met dit project en gaf aan dat alle beetjes helpen om de natuur een handje te helpen. Door een dijk te bouwen zou het de staat veel meer kosten, daarom is er voor gekozen om de mangrove plantjes te gebruiken om ons kustvlakte te beschermen tegen landverlies.

Het bouwen van een dijk is een enorme investering, daarnaast zal het onderhouden van de dijk ook enorme kosten met zich meebrengen, vooral als we kijken naar de lengte van onze kust. En natuurlijk, het water kan ook via andere plekken, dus langs de dijk toch binnenstromen. Zo een aanplant van mangrove zorgt ervoor dat de golven die het land naderen worden afgebroken, wat onder andere ook een functie is van een dijk.

Naipal gaf de Kustwachters te kennen hoe mangrove bomen groeien, het zijn heel koppige planten die tegen zoutwater kunnen. Een mangrove plant heeft verticale wortels die uit de bodem steken als kleine paaltjes. Deze werkt vervolgens als een zeef en bezinkt de klei en zo krijgen we landaanwinst en gaan we erosie tegen.

De waarnemend directeur van de Kustwacht, majoor Radjoe Bhola. was enorm verheugd om deel te kunnen zijn van zo een duurzame maar nogal natuurlijke manier om terug te geven aan de natuur.

De Kustwacht heeft in haar jaarplanning projecten opgenomen om terug te geven aan de samenleving en dit was één van de eerste projecten die zij hebben uitgevoerd van het jaar. Het streven was om 100 jonge mangrove bomen te planten en zijn team liet er daar geen baat bij staan, waarbij uiteindelijk 113 zijn geplant.

“Daar de mangrove bomen deel uit maken van het voedselketen, zeg maar de kraam van haast alle levende fauna aan en in zee, is het ook belangrijk voor de vangst van vis, schaaldieren z.a. krabben en garnalen, maar ook bijen die honing produceren vinden een thuishaven in de mangrove. Allen producten voor de samenleving die er een broodje aan verdienen en zorgen voor de broodnodige eiwitten voor, niet alleen Suriname, maar ook voor de regio en daarbuiten. Kortom naast voedselvoorziening ook het beschermen van onze kust tegen landverlies,” aldus Bhola.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

economie beurs dollar
Suriname

VSB en Financiën voeren overleg over economie en investeringsklimaat

vhp
Suriname

Opportunisten groter gevaar voor VHP dan oppositie waarschuwt Ashwin Ramcharan

Dengue wagen rijdt door Blauwgrond bij start van luchtbespuitingen tegen Chikungunya in Suriname.
Suriname

Luchtbespuitingen tegen Chikungunya officieel van start in Blauwgrond

Deelnemers ontvangen certificaten na afronding van citrus training van LVV in district Para.
Suriname

LVV rondt citrus training in Para af met certificaatuitreiking

Suriname organiseert 40ste ACCP-conferentie met 26 Caribische landen in Royal Torarica Hotel
Suriname

VP Rusland: veiligheid en ontwikkeling onlosmakelijk verbonden

regen wateroverlast overstroming
Lifestyle

Japanse auto’s kunnen vaak probleemloos door ondergelopen straten rijden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws