• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Komt het ooit goed met het Surinaams onderwijs?

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
6 april 2025 05:30
in Opinie
kind school les

Ongedierte tast ook het schoolmeubilair aan. Foto: illustratief.

Het Surinaamse onderwijssysteem verkeert al jaren in een diepe crisis, maar de vraag blijft: komt het ooit goed?

Onlangs werd in Marowijne een groot tekort aan leerkrachten gemeld, wat opnieuw de ernstigste problemen van ons onderwijs blootlegt.

Er is niet alleen een tekort aan leerkrachten, maar er wordt ook constant geprobeerd het systeem te vernieuwen, zonder de juiste randvoorwaarden te creëren.

Vernieuwingen zonder de juiste ondersteuning en middelen zijn als een huis bouwen zonder fundamenten. Het resultaat? Chaos en achteruitgang.

De leerkrachten zelf zijn een van de belangrijkste schakels in het onderwijsproces, maar zonder degelijke opleiding, motivatie en ondersteuning kunnen ze niet het gewenste effect bereiken.

Terwijl nieuwe onderwijshervormingen worden gepresenteerd, blijven essentiële middelen zoals leermiddelen, goed onderhouden klaslokalen en geschikt meubilair schaars.

Kapotte tafels, stoelen en leeromgevingen die allesbehalve stimulerend zijn voor zowel leraren als leerlingen, zijn de dagelijkse realiteit voor veel scholen.

Hoe kan er sprake zijn van vernieuwing als de basis, die de noodzakelijke structuren en middelen voor effectief onderwijs biedt, volledig ontbreekt?

Als een land zich daadwerkelijk wil richten op het verbeteren van het onderwijs, moet het eerst zorgen voor een solide basis, namelijk gekwalificeerde leerkrachten, goed onderhouden gebouwen, en voldoende leermiddelen.

De regering moet niet alleen blijven praten over onderwijsvernieuwing, maar echt investeren in de infrastructuur en de mensen die dagelijks de toekomst van ons land vormgeven: onze leerlingen en hun docenten.

C. Halfhuid

ShareTweetSendSend

Meer berichten

maurice roemer cbvs
Opinie

Centrale bankpresident zou veel meer waardering moeten krijgen

KLM Boeing 777 op Zanderij
Opinie

Nederland is onmisbaar voor een betere toekomst van Suriname

Corruptie omkoping fraude
Opinie

Het fenomeen corruptie in Suriname

eten restaurant roti hindoe diner
Column

Massala doks nog altijd geliefd gerecht in Suriname

santokhi chan ronnie brunswijk abop vhp president
Opinie

Zijn VHP en ABOP nog voor het volk?

san van der Eugene
Opinie

Reactie op: van der San’s misinformatie in de kwestie van salaris van de PG

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws