• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Klimaatactivisten in Berlijn lijmen zich vast aan landingsbaan van luchthavens en verstoren vliegverkeer

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 november 2022 16:14
in Nieuws
AA14wf9M

GFC NIEUWSREDACTIE- Activisten in Duitsland braken donderdag in op de luchthaven Berlijn Brandenburg en kleefden zich vast aan het tarmac uit protest tegen de passiviteit van de regering op het gebied van klimaatverandering.

De activisten waren lid van de klimaatactivismegroep Letzte Generation (Last Generation) en verklaarden dat de stunt werd opgevoerd uit protest tegen de uitstoot van broeikasgassen veroorzaakt door vliegreizen.

“Een welvarend percentage van de bevolking is verantwoordelijk voor ongeveer de helft van de vluchtgerelateerde broeikasgasemissies,” zei Last Generation in een openbare verklaring.

De demonstranten drongen er bovendien bij de Duitse regering op aan om te investeren in reizen per trein.

Een woordvoerder van de luchthaven zei dat de groep, waaronder een 70-jarige man, ongeoorloofde toegang kreeg via twee afzonderlijke punten in de parameter van het tarmac. Ongeveer 13 vluchten werden gedwongen om van koers te veranderen of hun route te wijzigen.

Klimaatbetogers hebben het dit jaar gemunt op schilderijen van Vincent van Gogh, Claude Monet en Leonardo da Vinci. Twee klimaatbetogers gooiden tomatensoep op een schilderij van Van Gogh, twee anderen plakten aardappel op een Monet-stuk en een ander gooide taart naar de Mona Lisa.
Demonstranten zijn ook op snelwegen gestroomd om het verkeer te stoppen in naam van het verminderen van het gebruik van fossiele brandstoffen en hebben melk op de vloeren van winkels gegoten om te vechten voor milieurechtvaardigheid.

Op 23 oktober gooiden activisten van Last Generation aardappelpuree naar een monet-schilderij van $ 110 miljoen dat zich in een museum in Potsdam bevond. De groep zei dat ze aardappelpuree naar het schilderij gooiden om het bewustzijn over de gevaren van fossiele brandstoffen te vergroten.

Foto: Letzte Generation

Mis dit niet:

‘Surinaams lerarendiploma is in Nederland niet genoeg voor volledige bevoegdheid’

61 scholen geselecteerd voor renovatie, bouw 100 nieuwe lokalen gestart

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

school klas lokaal
Lifestyle

‘Surinaams lerarendiploma is in Nederland niet genoeg voor volledige bevoegdheid’

Onderwijsminister zet in op renovatie, nieuwbouw en digitalisering
Suriname

61 scholen geselecteerd voor renovatie, bouw 100 nieuwe lokalen gestart

Bestuursdienst grijpt in na ernstige hygiëneovertredingen bij winkel.
Suriname

Winkel in Para Oost gesloten, rattenuitwerpselen aangetroffen

Nieuwe BAVP’s moeten illegale houtkap en grondoccupatie aanpakken
Suriname

21 jachtopzieners beëdigd tot Buitengewoon Agent van Politie

huis woning suriname paramaribo
Lifestyle

‘Nederlanders steken spaargeld in huis in Suriname, maar missen groot pensioenvoordeel’

US$ 2,7 miljoen Japanse steun voor versterking Surinaamse waterinfrastructuur.
Suriname

Nieuwe pompinstallatie Sommelsdijks Kreek officieel in gebruik

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws