• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kleine ondernemers in Suriname huiverig over gevolgen van nieuwe biljetten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 maart 2024 10:30
in Suriname
cbvs centrale bank suriname srd

De recente invoering van hogere coupures biljetten (SRD 200 en SRD 500) door de Centrale Bank van Suriname heeft kleine ondernemers in het land met bezorgdheid vervuld.

Hoewel de nieuwe biljetten nog niet wijdverspreid zijn, vrezen sommige ondernemers nu al de negatieve gevolgen ervan voor hun bedrijven.

Een winkelier aan de Heiligenweg deelde haar bezorgdheid met GFC Nieuws en benadrukte dat terwijl grote bedrijven misschien profiteren van de hogere coupures, kleine ondernemers in de problemen kunnen komen.

“Voor grote bedrijven is dit echt goed, maar wij gaan problemen krijgen,” aldus de winkelier.

Een van de belangrijkste zorgen van kleine ondernemers is het mogelijke ontstaan van een tekort aan kleingeld.

Ze zijn bang dat de hogere coupures zullen leiden tot een gebrek aan munten en kleinere biljetten, wat het moeilijk zal maken om wisselgeld aan klanten te geven.

De vrees voor een herhaling van het kleingeldprobleem dat het land eerder heeft ervaren, is reëel voor veel kleine ondernemers.

Ze dringen er bij de autoriteiten op aan om maatregelen te nemen om ervoor te zorgen dat er voldoende kleingeld beschikbaar is in de economie, zodat kleine bedrijven niet worden benadeeld door de invoering van hogere coupures.

Mis dit niet:

‘Wonen in Paramaribo flink duurder door komende olieboom’

Landelijk schoolpakkettenproject ondersteunt 25.000 leerlingen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De economische activiteit kan de vraag naar woningen en grond in Paramaribo flink vergroten. Foto: Paramaribo centrum
Lifestyle

‘Wonen in Paramaribo flink duurder door komende olieboom’

“Elk kind moet naar school”.
Suriname

Landelijk schoolpakkettenproject ondersteunt 25.000 leerlingen

Pinas wil dat de EBS-directie vandaag nog wordt ontslagen vanwege de aanhoudende puinhoop. Foto EBS-directeur Leo Brunswijk.
Suriname

Pinas eist acuut ontslag van EBS- directie na zoveelste stroomellende

Van internationale luchthaven naar toeristische groeizone.
Suriname

Nieuw Holiday Inn-hotel aangekondigd nabij internationale luchthaven EAG

DNA treft voorbereidingen voor tweede Jaarrede van president Simons
Suriname

Tweede Jaarrede Simons tegen achtergrond van nieuwe ontwikkelingsagenda richting 2030

Plechtigheid KPA staat in teken van professionalisering en resocialisatie.
Suriname

Minister Monorath: professioneel en humaan KPA essentieel voor nationale veiligheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws