• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kinderen in Suriname schakelen vaker over op Engels en verliezen grip op Nederlandse taal

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 december 2024 20:00
in Lifestyle, Suriname
school mulo lbo nijverheidsschool

President Jennifer Simons roept studenten op te kiezen voor een pedagogische opleiding. De regering komt met financiële ondersteuning. Foto: illustratief.

Leerkrachten in Suriname maken zich steeds meer zorgen over het taalgebruik van basisschoolleerlingen.

Veel kinderen lijken vaker Engels dan Nederlands te spreken, wat gevolgen heeft voor hun beheersing van het Nederlands.

Dit is zorgwekkend, aangezien Nederlands de officiële taal van het onderwijs en de administratie in Suriname is.

“Er zijn twee leerlingen in mijn klas die in bijna elke zin het woord ‘like’ gebruiken, terwijl het geen Nederlands woord is,” vertelt een leerkracht van groep 5 aan GFC Nieuws.

Ze legt uit dat dit soort taalgebruik vaak leidt tot een vermenging van talen, waarbij kinderen Engelse termen en grammatica letterlijk vertalen.

Een voorbeeld hiervan is de zin “wanneer ik klein was”, die overduidelijk geïnspireerd is op het Engelse “when I was little.”

Een docent met ruime ervaring in het taalonderwijs stelt dat ouders een sleutelrol spelen in het bevorderen van correct taalgebruik.

“Kinderen moeten vaker worden gestimuleerd om Nederlands te gebruiken, bijvoorbeeld door samen Nederlandstalige boeken te lezen of educatieve programma’s in het Nederlands te bekijken,” legt hij uit.

Mis dit niet:

Suriname moet uiterlijk januari Anti-Money Laundering wetgeving op orde hebben voor internationale beoordeling 2027

DNL presenteert twee ontwerpwetten voor financieel en duurzaam beheer van nationale rijkdommen

Hij wijst erop dat Engels als internationale taal overal toegankelijk is en daarom aantrekkelijker lijkt voor kinderen.

De zorgen over de groeiende invloed van het Engels worden breed gedeeld.

Leerkrachten hopen op meer samenwerking tussen ouders en scholen om te voorkomen dat het Nederlands bij jonge kinderen verder op de achtergrond raakt.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

15 januari belangrijke deadline voor Surinaamse AML-wetgeving.
Suriname

Suriname moet uiterlijk januari Anti-Money Laundering wetgeving op orde hebben voor internationale beoordeling 2027

Dharm Mungra presenteert voorstellen voor transparanter beheer van olie- en gasinkomsten.
Suriname

DNL presenteert twee ontwerpwetten voor financieel en duurzaam beheer van nationale rijkdommen

airco monteur
Suriname

Klachten over torenhoge monteurskosten in Suriname nemen toe

Politie onderzoekt aanrijding met minderjarige aan John Albert Gravesweg
Suriname

Bromfietser botst tijdens uitwijkmanoeuvre op 13-jarige voetganger

Zoekactie gestart na vermoedelijke verdrinking bij Colakreek.
Suriname

Vrouw verdwijnt tijdens baden onder water bij Colakreek

Voor nu vliegt de KLM met de 777 van en naar Suriname. Foto: Boeing 777 op Schiphol
Lifestyle

SLM haalt nieuw vliegtuig naar Suriname, maar komt KLM’s Airbus A350 ook naar Zanderij?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws