• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kapitein Gunther roept boothouders op om verplicht zwemvesten aan boord te hebben

Shafely King door Shafely King
2 juni 2025 22:30 - Geüpdatet op 3 juni 2025 06:10
in Suriname
Zwemvesten

Zwemvest in boot is wettelijk verplicht

De zoekactie naar vier vermiste personen van het bootongeval op de Marowijnerivier wordt onverminderd voortgezet.

Dat bevestigt kapitein Gunther Jona van Erowarte in Albina tegenover GFC Nieuws.

“De hele dag waren we bezig met zoeken op de rivier, maar zonder resultaat. Morgen gaan we verder totdat alle lichamen zijn geborgen,” zegt hij vastberaden.

Het tragische ongeval vond plaats op zondagavond 1 juni, toen een aluminium boot met twaalf opvarenden kapseisde tijdens een overtocht van het Surinaamse dorp Bamboesi naar Paddock in Frans-Guyana.

De slachtoffers, onder wie zes mannen, drie vrouwen en drie kinderen, waren op de terugweg van een rouwbijeenkomst.

Drie lichamen – waaronder dat van een 3-jarig jongetje – zijn inmiddels geborgen.

Vijf mensen konden worden gered dankzij de hulp van omstanders, maar vier anderen zijn nog altijd spoorloos.

Kapitein Gunther geeft aan dat het noodweer op de avond van het ongeluk onverwacht toesloeg: “Gisteravond tussen zeven en acht uur trok er een hevige storm over. Dat heeft hen verrast, met dit als gevolg.”

Bekijk ook:

Paramaribo gebukt onder intense hitte, temperaturen lopen op tot 36 graden

Districtscommissaris Commewijne roept hondenbezitters op dieren niet los te laten lopen

De tragedie leidt ook tot discussie in de samenleving over veiligheidsmaatregelen op het water. Met name het ontbreken van zwemvesten roept vragen op.

Kapitein Gunther zegt hierover dat hij vandaag nog een oproep heeft gedaan aan de boothouders dat zij voortaan verplicht zwemvesten op hun boten moeten hebben.

De samenleving leeft intens mee met de nabestaanden en hoopt op een spoedige afronding van de zoekactie.

Tegelijkertijd groeit de roep om strengere regelgeving en beter toezicht op de veiligheid op het water.

De hoop is dat deze tragedie zal leiden tot meer bewustwording en concrete maatregelen, zodat dergelijke ongelukken in de toekomst voorkomen kunnen worden.

Foto ter illustratie 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Hitte in Paramaribo loopt op tot 37 graden,
Lifestyle

Paramaribo gebukt onder intense hitte, temperaturen lopen op tot 36 graden

Illustratiefoto.
Suriname

Districtscommissaris Commewijne roept hondenbezitters op dieren niet los te laten lopen

Defensie zet in op erkenning, zorg en waardering voor ex-militairen.
Suriname

Defensie herdenkt 72 gesneuvelde militairen en verdubbelt uitkeringen voor ex-militairen

Intensievere controle op personen- en goederenverkeer.
Suriname

Politie verscherpt controles bij controlepost Stolkertsijver

Illustratiefoto.
Suriname

Bromfietser zwaargewond na aanrijding op Kennedyweg, bestuurder ingesloten

paramaribo suriname bus staatsbus lijnbus nvb 2
Nederland

Nederlandse experts presenteren oplossing voor verkeers- en parkeerproblematiek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws