• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Jeugdontwikkeling geniet prioriteit bij regering en JCI

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 april 2024 09:26
in Suriname
entrepreneur 1340649 960 720ontwikkelingsplan ondernemer economie

Op maandag 22 april 2022 bracht de president van Junior Chamber International (JCI), Kaveen Kumar, een belangrijk beleefdheidsbezoek aan president Chandrikapersad Santokhi.

Het bezoek stond in het teken van het bevorderen van de samenwerking op het gebied van jeugdontwikkeling en maatschappelijk engagement tussen de regering en JCI.

Aanwezig waren ook minister Rishma Kuldipsingh van Economische Zaken, Ondernemerschap & Technologische Innovatie (EZOTI), Gillian Pooters, president van JCI in Suriname, Romario Sahai, executive president van JCI in Suriname en de secretaris van JCI.

 JCI is een internationale organisatie die zich voornamelijk bezighoudt met het bieden van ontwikkelingsmogelijkheden aan jongeren om positieve verandering in hun gemeenschappen te bewerkstelligen door persoonlijke groei, leiderschapstrainingen en netwerken.

Tijdens het bezoek werd onder meer de samenwerking tussen JCI en de regering besproken.

Bekijk ook:

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

President Kumar gaf aan dat hij uitkijkt naar deze samenwerking om de jeugd van Suriname verder te bedienen en ook om een bijdrage te leveren aan het verantwoordelijk maken van mensen bij het nakomen van hun plichten.

Hij onderstreepte daarmee de noodzaak van de samenwerking.

Minister Kuldipsingh benadrukte het belang van bewustwording met betrekking tot leiderschap en verantwoordelijkheid onder de jongeren.

“Het is belangrijk mensen te trainen in leiderschap, maar nog belangrijker om jonge mensen te trainen in ondernemerschap, zodat ze verantwoordelijk worden voor zichzelf”, merkte zij op.

De minister stelde dat in plaats van te wachten op een baan binnen de overheid, jongeren ook een bijdrage kunnen leveren aan het land door ondernemerschap.

Ze adviseerde de organisatie om ook als jongerenorganisaties onderling samen te werken, zodat er meer bereikt kan worden.

Vooral omdat jongeren een belangrijke rol spelen in de toekomst, is president Santokhi vastbesloten de organisatie in Suriname te ondersteunen.

Hij verwelkomde het initiatief van JCI en benadrukte de inzet van de regering om de jeugdontwikkeling te bevorderen en jongeren te ondersteunen bij het realiseren van hun potentieel.

Daarbij moedigde hij de organisatie aan te stappen naar verschillende overheidsinstanties die gerelateerd zijn aan jongerenontwikkeling.

Hij waardeerde de rol van JCI als een belangrijke partner bij het aanmoedigen van jongeren om actief bij te dragen aan de opbouw van een sterker en veerkrachtiger Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad versterken samenwerking via nieuw akkoord
Suriname

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

Onderwijsminister ziet positieve voortgang in gesprekken met bonden.
Suriname

Loononderhandelingen onderwijssector binnenkort van start

Vakcommissie buigt zich over opgave in Wiskunde 1-examen.
Suriname

Minister Currie onderzoekt klacht over Wiskunde 1-examen

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname
Suriname

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws