• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Interne strijd tussen experts ondermijnt werkplezier en prestaties

Shafely King door Shafely King
23 juli 2025 00:00
in Lifestyle, Suriname
werk kantoor computer

In sommige Surinaamse organisaties en bedrijven ontstaat er een spanningsveld op de werkvloer. De oorzaak? Interne conflicten tussen twee soorten experts: de ervaringsdeskundigen en de academisch geschoolde professionals.

Dit zorgt niet alleen voor wrijving, maar ook voor minder goede samenwerking, dalende prestaties en een verstoord werkklimaat.

Een recente studie laat zien dat de spanningen vooral ontstaan doordat beide groepen elkaar niet altijd serieus nemen. Aan de ene kant staan de mensen met jarenlange praktijkervaring.

Zij weten hoe het er écht aan toegaat en wat in de praktijk werkt. Aan de andere kant staan de theoretisch onderlegde experts die werken volgens modellen, analyses en wetenschappelijke onderbouwingen.

Volgens journalist en columnist Kenneth Niekoop is het tijd om in te grijpen. Hij noemt het in gesprek met GFC Nieuws “een open deur intrappen bij ons geweten” – oftewel: iedereen weet dat er iets moet gebeuren, maar niemand durft de stap te zetten.

Niekoop pleit voor een stevige schoonmaak binnen organisaties. Niet om mensen eruit te werken, maar om helderheid te scheppen: wie doet wat, op basis van welke kwalificaties?

Zowel praktijkervaring als theoretische kennis moeten daarbij meetellen.

“Zolang deze strijd voortduurt, blijven prestaties en teamgeest eronder lijden,” waarschuwt hij. Zijn boodschap is duidelijk: stop met het gekibbel, en zet de juiste mensen op de juiste plek – voor het welzijn van de hele organisatie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Gezondheidsminister Misiekaba sprak zijn dank uit
Suriname

Renovatie couveuseafdeling Diakonessenhuis krijgt steun van Fernandes Social Foundation

sjommie surinaamse film
Entertainment

Terugkeer van Surinaamse kinderfilm ‘Sjommie’ veroorzaakt golf van nostalgie

Werkgroep 'Van armoede naar welzijn door productieve arbeid'
Suriname

President Simons installeert werkgroep voor duurzame armoedebestrijding

cassave
Suriname

Cassaveproductie bedreigd door agressieve infectie

President Simons benoemt Delano Landvreugd tot voorzitter van het vernieuwde Onderhandelingsorgaan van de Overheid.
Suriname

Delano Landvreugd aangesteld als nieuwe voorzitter van Onderhandelingsorgaan Overheid

RBTO-leden houden Braziliaanse verdachte aan op de Lawarivier na schietincident in Antonio do Brinco.
Suriname

Braziliaan met pistool aangehouden op Lawarivier na schietpartij en mishandeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws