• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Internationale veroordeling na executie 4 politieke gevangenen in Myanmar

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 juli 2022 05:00
in Nieuws
doodstraf executie gevangene arrestatie cel

GFC NIEUWSREDACTIE- De internationale verontwaardiging over de executie van vier politieke gevangenen in Myanmar nam dinsdag toe met protesten en sterke veroordelingen van wereldregeringen.

De door het leger geleide regering van Myanmar die in februari 2021 de macht greep van de gekozen leider Aung San Suu Kyi, wordt sindsdien beschuldigd van duizenden buitengerechtelijke executies.

De op maandag aangekondigde ophangingen waren de eerste officiële executies van het land in decennia.

Onder de vier geëxecuteerden waren Phyo Zeya Thaw, een 41-jarige voormalige parlementariër van de partij van Suu Kyi, en Kyaw Min Yu, een 53-jarige democratieactivist beter bekend als Ko Jimmy. Allen werden berecht en veroordeeld door een militair tribunaal zonder mogelijkheid tot beroep.

De executies werden in het weekend uitgevoerd en kwamen zelfs voor familieleden als een verrassing.

Bekijk ook:

ILACO presenteert milieuonderzoek voor offshore seismisch onderzoek en proefboringen in Coronie

Burgers kunnen via banken financiering aanvragen voor eerste eigen woning

“We voelen dat dit een misdaad tegen de menselijkheid is”, zei de Maleisische minister van Buitenlandse Zaken Saifuddin Abdullah, op een gezamenlijke persconferentie met de speciale gezant van de Verenigde Naties voor Myanmar, Noeleen Heyzer.

Hij zei dat de executies een focus zouden zijn van de komende vergaderingen van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties, die over een week in Cambodja beginnen.

Myanmar is lid van de invloedrijke ASEAN-groep, die heeft geprobeerd een vijfpuntenconsensus uit te voeren die het vorig jaar over Myanmar heeft bereikt en waarin wordt opgeroepen tot dialoog tussen alle betrokken partijen, het verlenen van humanitaire hulp, een onmiddellijke stopzetting van het geweld en een bezoek van een speciale gezant om alle partijen te ontmoeten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Staatsolie bereidt seismisch onderzoek voor in 52.400 vierkante kilometer offshoregebied
Suriname

ILACO presenteert milieuonderzoek voor offshore seismisch onderzoek en proefboringen in Coronie

Nieuwe woningregeling koppelt inkomen aan rente en kredietmogelijkheden
Suriname

Burgers kunnen via banken financiering aanvragen voor eerste eigen woning

NaHuSur moet einde maken aan politieke afhankelijkheid bij woningtoewijzing
Suriname

Simons: huisvesting moet een fundamenteel recht worden, geen politiek project

Foto ter illustratie.
Suriname

Belastingdienst geeft Chinese ondernemers voorlichting over BTW-verplichtingen

Illustratiefoto
Suriname

Twee doden bij ernstig verkeersongeval Ringweg Zuid

300 betaalbare woningen in uitvoering en huursubsidie.
Suriname

Pokie: inkomen blijft bepalend bij toewijzing van sociale woningen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws