• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Insiders vragen ook aandacht voor riant salaris en dubbele petten waarnemend directeur operationele aangelegenheden SZF

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 februari 2026 08:00
in Suriname
euro geld

De waarnemend directeur ontvangt een maandelijks salaris van SRD 180.000

De recente benoeming van een directeur operationele aangelegenheden bij het Staatsziekenfonds (SZF) heeft geleid tot vragen over bestuurlijke integriteit en mogelijke belangenverstrengeling.

Centraal staat de combinatie van een leidinggevende functie binnen een publieke zorgverzekeraar en actieve commerciële activiteiten in de verzekeringssector.

Commerciële activiteiten botsen met publieke verantwoordelijkheid

De directeur is ondernemer binnen de verzekeringswereld en actief als verzekeringsagent.

Hierdoor ontstaat een spanningsveld: in zijn functie bij het SZF heeft hij invloed op operationeel beleid, besluitvorming en uitvoering, terwijl hij tegelijkertijd via een eigen onderneming verzekeringsproducten aanbiedt op de commerciële markt.

Deze overlap kan leiden tot situaties waarin beleidskeuzes, informatie of timing binnen het SZF — bewust of onbewust — raken aan privébelangen.

Zelfs zonder aantoonbaar misbruik kan al de schijn ontstaan van bevoordeling, wat het vertrouwen in de organisatie onder druk zet.

Extra gevoelig door aard van het SZF

Het risico op belangenverstrengeling weegt zwaarder omdat het SZF werkt met publieke middelen en gevoelige persoonsgegevens, en een sleutelrol vervult in het nationale gezondheidsbeleid. Van leidinggevenden binnen zo’n instelling wordt maximale onafhankelijkheid en transparantie verwacht.

Benoeming en beloningsstructuur

De directiewijziging werd op 12 december 2025 bekendgemaakt. De benoeming ging in per 28 oktober 2025 en vond plaats onder de regering Simons/Rusland. De directeur ontvangt een maandelijks salaris van SRD 180.000, het hoogste binnen de directie.

Volgens minister André Misiekaba moet het SZF terugkeren naar zijn kerntaak: functioneren als publieke verzekeraar die het gezondheidsbeleid van de overheid ondersteunt. Juist in dat licht wordt de combinatie van functies kritisch bekeken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

muntgeld SRD dollar muntjes
Suriname

Zakenlui blij dat kanspelen bij winkels verdwijnen

inheemsen
Suriname

Kali’na gospelgroep uit Suriname verzorgt culturele uitwisseling in Tobago

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432411
Suriname

Herstelwerkzaamheden aan Afobakkaweg na verzakking door beschadigde duiker

boodschappen winkel supermarkt
Suriname

EZOTI start World Consumer Rights Day 2026 met focus op veilige producten

gajadien vhp parlement dna
Suriname

Gajadien: president moet beleid presenteren en verantwoording afleggen in parlement

Politie pakte twee verdachten op voor diefstal van drie schapen uit stal in Nickerie
Suriname

Politie pakt twee verdachten op voor diefstal van drie schapen in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws