• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ingenieur Dharm Mungra: Ook mijn telefoongesprekken worden afgeluisterd

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 november 2023 13:01
in Suriname
Mungra Dharm

Dharm Mungra

In Suriname groeit de onrust over vermeende privacyschendingen door de overheid. Volgens klokkenluiders worden telefoongesprekken van zowel politici als kritische burgers systematisch afgeluisterd, een praktijk die de democratische fundamenten van het land ondermijnt.

GFC Nieuws berichtte vaker hierover.

Ingenieur Dharm Mungra, voorzitter van DNL, zegt aan GFC Nieuws dat ook zijn eigen telefoongesprekken zwaar onder toezicht staan.

Hij dringt aan op het versterken van democratische principes en het aanscherpen van privacywetten, alsmede het instellen van meer controlemogelijkheden om een verdere verschuiving naar autoritair bestuur te voorkomen.

Deze acties van de overheid roepen volgens de bekende politicus vragen op over de ethische grenzen en de balans tussen staatsveiligheid en individuele privacyrechten.

“Deze inbreuk op onze privacy is niet alleen onethisch, maar het torpedeert ook de democratie en de vrijheid van meningsuiting in ons land,” aldus de DNL- topman.

Het afluisterschandaal heeft naar zeggen van Mungra geleid tot een sfeer van wantrouwen en angst onder de burgers, critici en politici, waarbij sommigen vrezen voor de opkomst van een autoritair regime.

“De overheid, gewapend met geavanceerde technologie, lijkt weinig belemmeringen te kennen in het monitoren van persoonlijke communicatie.”

Mis dit niet:

Buitenlandse Zaken en AdeKUS versterken samenwerking op onderwijs en kennisontwikkeling

Ruim veertig kinderen leren op interactieve wijze over milieu en zorgplicht

Mungra benadrukt dat de toekomst van Suriname afhangt van de bescherming van onze grondrechten. “Het is tijd dat wij ons uitspreken en vechten voor onze vrijheid, voor onze stem, en voor onze privacy,” stelt hij.

De DNL- voorzitter hoopt dat deze kwestie de samenleving zal mobiliseren om een helder signaal af te geven aan de overheid, met de boodschap dat een koerswijziging essentieel is voor het behoud van de Surinaamse democratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Meer stages, onderzoek en trainingen door samenwerking BIBIS en AdeKUS
Suriname

Buitenlandse Zaken en AdeKUS versterken samenwerking op onderwijs en kennisontwikkeling

NMA brengt milieu-educatie naar jongeren uit Coronie
Suriname

Ruim veertig kinderen leren op interactieve wijze over milieu en zorgplicht

Surinaams paspoort
Suriname

VSN pleit voor brede nationaliteitsregeling voor Surinaamse diaspora

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

ministerie financien onafhankelijkheidsplein paramaribo suriname
Suriname

Bureau Staatsschuld: China schold niet volledige Surinaamse schuld van USD 550 miljoen kwijt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws