• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Indiaanse mannen onzichtbaar in de Surinaamse datingwereld

Ida Thornhill door Ida Thornhill
16 oktober 2025 22:00
in Column
koppel relatie stel liefde

Ik merk het vaker in gesprekken, zowel online als tijdens etentjes of verjaardagen. Indiaanse mannen komen zelden ter sprake als het over daten of relaties gaat.

Terwijl Suriname bekendstaat om zijn kleurrijke mengeling van culturen, lijkt juist deze groep mannen haast onzichtbaar in de moderne datingwereld.

Het is me gaan opvallen hoe gemakkelijk er wordt gesproken over wie aantrekkelijk is.

Mannen van Hindostaanse, Creoolse, gemengde en Javaanse afkomst, en vooral blanken, worden geregeld genoemd, maar als ik vraag naar Indiaanse mannen blijft het meestal stil.

Alsof ze er niet helemaal bij horen in dat gesprek over liefde en aantrekkingskracht.

Die stilte zegt iets. Niet over de mannen zelf, maar over de manier waarop we naar ze kijken. In mijn gesprekken met vrouwen hoor ik vaak dezelfde misvattingen.

Dat Indiaanse mannen teruggetrokken zouden zijn, weinig ambitie zouden hebben of alleen in het binnenland zouden willen wonen. Onzin natuurlijk, maar dat beeld leeft hardnekkig voort.

Een jonge inheemse man vertelde me ooit dat hij zich soms letterlijk onzichtbaar voelt.

Mis dit niet:

Nederland én Suriname zouden Cubaanse talenten beter kunnen benutten

Waarom Surinamers in Nederland soms jarenlang in de bijstand blijven hangen

“We werken, studeren, doen ons best, maar het lijkt alsof niet elke dame dat ziet,” zei hij rustig. Dat raakte me. Want wat zegt het over ons, als samenleving, als we niet verder kijken dan oude vooroordelen?

Toch zijn er vrouwen die juist vallen voor hun rustige uitstraling, hun respectvolle houding en eenvoud zonder pose. Misschien ligt dáár de charme die nog niet iedereen heeft leren zien.

Misschien is het tijd dat de vrouwen opnieuw leren kijken. Niet naar wat iemand lijkt te zijn, maar naar wie iemand werkelijk is. Want liefde begint vaak precies daar waar vooroordelen ophouden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Cubanen in Suriname
Column

Nederland én Suriname zouden Cubaanse talenten beter kunnen benutten

euro geld valuta
Column

Waarom Surinamers in Nederland soms jarenlang in de bijstand blijven hangen

wijdenbosch brug commewijne bosje
Column

9-jarige uit Commewijne stelt verrassende vraag over bosbranden in Nederland

'In Nederland denkt men soms nog dat er bijna niets te verkrijgen is in de supermarkt'. Foto: Illustratief
Column

Dozen vol levensmiddelen van Nederland naar Suriname? Die tijd is toch voorbij

euro geld
Column

‘Groot gedeelte Surinamers met Nederlandse bijstandsuitkering leeft sober bestaan’

post pakket verzending dozen doos
Column

Mensen in Suriname vallen familie in Nederland nog lastig met bestellingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws