• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

In Nederland werken tuinmannen vaak door in de regen, in Suriname zoeken ze direct beschutting

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 juni 2025 18:00
in Lifestyle
cultuurtuinlaan scaled

Omgeving Cultuurtuin

Zodra de eerste regendruppels vallen, verdwijnen ze vaak uit beeld: tuinmannen in Suriname kiezen er meestal voor om hun werk tijdelijk neer te leggen zodra het begint te regenen.

Volgens lifestyledeskundige Patricia Wong is dit een opvallende gewoonte die ze in andere landen die ze heeft bezocht nauwelijks is tegengekomen.

Tijdens een gesprek met GFC Nieuws Lifestyle vertelt Wong dat ze in Nederland en andere delen van Europa heeft gezien dat tuinmannen zelfs bij lichte of aanhoudende regen gewoon blijven doorwerken.

“Het viel me echt op hoe snel men hier in Suriname stopt zodra het weer omslaat,” zegt Wong.

“In Europa is regen vaak geen reden om werk te onderbreken, tenzij het natuurlijk extreem is.”

Ze vindt dit verschil in werkmentaliteit interessant en denkt dat het deels te maken heeft met hoe men omgaat met comfort en discipline.

“Het lijkt alsof we hier sneller zoeken naar een reden om even op adem te komen, terwijl in andere landen een regenbui geen excuus is om te pauzeren.”

Volgens haar kunnen we hieruit leren dat werkethiek niet alleen gaat om vaardigheden, maar ook om doorzettingsvermogen.

Ze stelt dat een mentaliteitsverandering waardevol kan zijn voor de algemene productiviteit. “Een beetje regen is geen ramp. Soms moet je gewoon even doorbijten en verder gaan.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

sporten fitness gym
Lifestyle

Spieren maken indruk maar karakter blijft voor veel Surinaamse vrouwen belangrijker

muziek kunst artiest gitaar instrument
Lifestyle

Pinas noemt niveau van veel Surinaamse muziekbands ronduit beschamend

straat paramaribo suriname swm
Lifestyle

Emmer water in de douche blijft realiteit voor veel huishoudens in Suriname

supermarkt winkel paramaribo alcohol
Lifestyle

Klachten van vrouwen over hangmannen bij winkels blijven zonder resultaat

speurtocht
Lifestyle

‘Dure smartphones voor kinderen in Suriname onnodig’

vissen
Lifestyle

Wat Surinamers moeten weten over vissen in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws