In Nederland werken tuinmannen vaak door in de regen, in Suriname zoeken ze direct beschutting

cultuurtuinlaan scaled

Zodra de eerste regendruppels vallen, verdwijnen ze vaak uit beeld: tuinmannen in Suriname kiezen er meestal voor om hun werk tijdelijk neer te leggen zodra het begint te regenen.

Volgens lifestyledeskundige Patricia Wong is dit een opvallende gewoonte die ze in andere landen die ze heeft bezocht nauwelijks is tegengekomen.

Tijdens een gesprek met GFC Nieuws Lifestyle vertelt Wong dat ze in Nederland en andere delen van Europa heeft gezien dat tuinmannen zelfs bij lichte of aanhoudende regen gewoon blijven doorwerken.

“Het viel me echt op hoe snel men hier in Suriname stopt zodra het weer omslaat,” zegt Wong.

“In Europa is regen vaak geen reden om werk te onderbreken, tenzij het natuurlijk extreem is.”

Ze vindt dit verschil in werkmentaliteit interessant en denkt dat het deels te maken heeft met hoe men omgaat met comfort en discipline.

“Het lijkt alsof we hier sneller zoeken naar een reden om even op adem te komen, terwijl in andere landen een regenbui geen excuus is om te pauzeren.”

Volgens haar kunnen we hieruit leren dat werkethiek niet alleen gaat om vaardigheden, maar ook om doorzettingsvermogen.

Ze stelt dat een mentaliteitsverandering waardevol kan zijn voor de algemene productiviteit. “Een beetje regen is geen ramp. Soms moet je gewoon even doorbijten en verder gaan.”