• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

In januari mogelijk nieuwe ambtenarenregistratieronde per ministerie binnen PSR-programma

Onterechte betalingen ontdekt in Cebuma-bestand

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 september 2025 10:00
in Suriname
registratie ambtenaren biza psr

“In januari komen we weer met een registratieronde, maar dit keer misschien per ministerie,” zegt minister van Binnenlandse Zaken, Marinus Bee.

De bewindsman wijst erop dat het PSR de afgelopen periode ervoor heeft gezorgd dat tal van ambtenaren zijn afgevloeid en salarissen zijn geblokkeerd, maar dat er nog steeds situaties bestaan die dringend aangepakt moeten worden.

“We weten dat er nog steeds mensen in het buitenland wonen en maandelijks betaald krijgen door de overheid. Dit kan natuurlijk niet,” aldus Bee.

Daarnaast onthulde de minister dat er gevallen zijn ontdekt waarbij personen in het Cebuma-bestand staan geregistreerd zonder dat zij daadwerkelijk in dienst zijn bij de overheid.

“Sommigen van hen verrichten wel werk, maar een aantal helemaal niet. Toch ontvangen zij maandelijks een salaris. Hun situatie moet worden rechtgetrokken,” stelde hij.

Bekijk ook:

President Simons: nieuwe gasvondst door Petronas in Blok 52

Grenadaanse premier op bezoek bij president Simons in marge van SEOGS 2026

Bee benadrukte dat ambtenaren tijdig geïnformeerd en voorgelicht zullen worden over de komende registratieronde. Het doel is om duidelijkheid te verschaffen en misstanden structureel aan te pakken.

Personen die daadwerkelijk arbeid hebben verricht, zullen niet uit het bestand worden verwijderd, maar hun dossiers moeten wel correct worden bijgewerkt.

De vraag die nu voorligt, is of de huidige regering – onder leiding van de NDP – deze registratieronde volledig zal ondersteunen.

Tijdens de vorige regeerperiode was er immers felle kritiek op de uitvoering van het PSR-programma, vooral omdat dit zou zijn uitgevoerd zonder een duidelijke wettelijke basis.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Petronas meldt nieuwe ontdekking offshore Suriname tijdens SEOGS-opening
Suriname

President Simons: nieuwe gasvondst door Petronas in Blok 52

Mitchell en Simons bespreken energie, klimaat en regionale samenwerking in Paramaribo
Suriname

Grenadaanse premier op bezoek bij president Simons in marge van SEOGS 2026

Spoedoverleg moet verkeerschaos rond Parakreekbrug voorkomen.
Suriname

DC Muller en politie nemen extra maatregelen rond afsluiting Parakreekbrug

Ministerie deelt kennis tijdens bijeenkomst Internationaal Ambitieus.
Suriname

EZOTI informeert ondernemers over dienstverlening en internationale groeikansen

Verdachte of niet: niemand verdient mishandeling in detentie
Suriname

Mishandeling van Snaipa vraagt om onafhankelijk onderzoek

Sleuteloverdracht markeert begin van vernieuwingsproject.
Suriname

Modern arbeidsbureau moet brug slaan tussen werkgevers en werkzoekenden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws