• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

In fraudezaak Financiën: beslag gelegd op rekening Combé markt, ontkent betrokkenheid

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 juli 2022 01:00
in Nieuws
fraude geld diefstal inbraak roof beroving

GFC NIEUWSREDACTIE- Justitie heeft de eerste week in juni in het kader van de megafraude op het ministerie van Financiën, beslag laten leggen op bankrekeningen van verschillende bedrijven waar het gestolen geld is terechtgekomen.

Onder meer is bij de FinaBank op een bankrekening van Combé Markt, waarop SRD 27 miljoen is gestort, beslag gelegd.

Eigenaar Kries Kalipdewsing ontkent dat hij betrokken is bij deze fraudezaak.

Aan dWt vertelt hij dat hij enige tijd geleden werd geïnformeerd door zijn schoonzoon dat ene Soender H., die als financiële en valutabroker optreedt en met wie in het verleden op vertrouwensbasis zaken waren gedaan, hem had benaderd om een bedrag van SRD 45 miljoen cash beschikbaar te stellen aan één van zijn cliënten.

De man beweerde het geld van de overheid te moeten ontvangen voor een project dat hij moest uitvoeren. De cliënt zou het bedrag giraal naar Combé Markt overmaken zodra de overheid had uitbetaald.

Bekijk ook:

Tien rechercheurs volgen gespecialiseerde cursus in forensische ballistiek

Vader raakt gewond na aanval door verwarde zoon

Kalipdewsing stelt dat hij instemde. Omdat het om een groot bedrag ging, is het geld – in totaal SRD 27 miljoen – in verschillende tranches aan de persoon gegeven.

De bedrijfseigenaar zegt dat hij voor zijn dienst een commissie van 1,5 procent ( SRD 500.000) van het bedrag had bedongen.

De beslaglegging ervaart de ondernemer als een harde klap. Hij zal via zijn advocaat een brief naar de procureur-generaal sturen met het verzoek om het geld vrij te geven.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe kennis moet kwaliteit van vuurwapenonderzoeken verbeteren.
Suriname

Tien rechercheurs volgen gespecialiseerde cursus in forensische ballistiek

Illustratiefoto.
Suriname

Vader raakt gewond na aanval door verwarde zoon

Leerlingen leren over natuur, recycling en klimaat tijdens nieuw jeugdproject.
Suriname

‘Klimaat Kampioentjes van Marowijne’ moet kinderen opleiden tot jonge klimaatleiders

Suriname trekt opnieuw internationale aandacht met offshoregebieden.
Suriname

Staatsolie ontvangt twee nieuwe voorstellen voor offshoregebieden in Sector 3 DEMERARA

Tentoonstelling staat in het teken van 250 jaar Amerikaanse onafhankelijkheid.
Suriname

‘The Road to Liberty’ brengt geschiedenis van Amerikaanse onafhankelijkheid naar Paramaribo

Illustratiefoto.
Suriname

Practicum Center Lelydorp krijgt miljoenenimpuls voor technisch onderwijs via SURICAP

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws