• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Huidskleur wordt anders geïnterpreteerd in Nederland dan in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 juni 2025 04:00
in Lifestyle
schiphol airport

In Nederland worden Surinamers met een lichte huid en glad haar soms gezien als Marokkaans of Turks.

Dat blijkt uit een recente analyse van lifestyle-expert Patricia Wong.

De reacties op haar uitleg zijn verdeeld, maar één ding valt op: de manier waarop huidskleur wordt waargenomen, verschilt sterk tussen Suriname en Nederland.

In Suriname wordt een ‘lichte huidskleur’ vaak breed geïnterpreteerd. Iemand met een lichte caramelkleurige huid, van bijvoorbeeld Creoolse komaf, wordt al snel ‘licht’ of ‘blank’ genoemd.

Ook een Hindostaanse of Javaanse persoon die iets lichter is dan gemiddeld, kan in Suriname als ‘wit’ worden bestempeld.

De term is dus relatief, afhankelijk van het referentiekader binnen de Surinaamse samenleving.

In Nederland ligt dat anders. Daar telt niet alleen de huidskleur, maar ook het fenotype: uiterlijke kenmerken zoals de vorm van de ogen, neus of haarstructuur.

Iemand met een lichte huid maar duidelijke niet-Europese gezichtskenmerken wordt in Nederland vaak toch als ‘gekleurde’ of ‘niet-witte’ persoon gezien.

Volgens Patricia Wong zorgt dit verschil in waarneming regelmatig voor verwarring en ongemakkelijke situaties.

Surinamers die zich in eigen land nooit als ‘anders’ hebben gevoeld, merken in Nederland ineens dat ze in een andere categorie vallen.

Ze krijgen vaker te maken met vooroordelen, juist omdat ze in Nederland niet automatisch als ‘wit’ worden gezien, ondanks hun lichte huid.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

st barth
Lifestyle

Eiland op 1700 kilometer van Suriname behoort tot duurste vakantiebestemmingen ter wereld

tablet medicijn pil
Lifestyle

Vrouwen in Paramaribo willen gratis morning after pil

man kaal
Lifestyle

Surinamers kiezen naast Nederland ook voor Brazilië bij haartransplantatie

euro geld
Lifestyle

Surinaamse masseuses verdienen tijdens vakantie in Nederland bij

melk
Lifestyle

Consumenten in Paramaribo en Wanica lijken vaker te kiezen vaker voor Nederlandse producten

sporten fitness gym
Lifestyle

Spieren maken indruk maar karakter blijft voor veel Surinaamse vrouwen belangrijker

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws