• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Huidige minimumuurlonen achterhaald en belachelijk!

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 maart 2021 06:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:04
in Nieuws
munten srd

INGEZONDEN– De minimumuurlonen die al enkele jaren worden gehanteerd in Suriname zijn allang achterhaald en dienen zo snel mogelijk worden aangepast.

In een bekendmaking dringt het ministerie van Arbeid bij werknemers erop aan om zich te houden aan de minimumlonen.
De tarieven van de huidige minimumuurlonen zijn: het algemeen minimumuurloon is SRD 8.40, terwijl voor de sector bewakingsbedrijven het minimumuurloon SRD 8.60 is.

Voor de sector horecabedrijven die meer dan 12 werknemers hebben geldt eveneens SRD 8.60. Voor alle andere sectoren en beroepsgroepen geldt SRD 8.40 als minimum uurloon.

De huidige minimumuurlonen zijn gebaseerd op het Staatsbesluit van 24 juni 2019, houdende uitvoering van artikel 3 lid 4 van de oude Wet Minimum Uurloon die in 2014 was afgekondigd. Dit terwijl de minimumlonen om de twee maanden moeten worden aangepast.

Bij het vaststellen van de minimumuurloon in 2014 is zeker geen rekening gehouden met de instabiele koers, omdat de bedragen toen al achterhaald waren. Nu met de sterke devaluatie van de Surinaamse munt zal dit met de meeste spoed aangepast moeten worden.

Het huidige minimumuurloon is op zijn zachts belachelijk. Voor een uur lang arbeid kan je met het huidige uurloon slechts een pak koek of snoep kopen.

De Stem

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

BEKIJK OOK: Tal van werkers en gepensioneerden leven nu onder armoedegrens

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname moet leren van internationale trend onder jongeren
Lifestyle

Geor Hering hoopt dat Suriname trend van minder alcoholgebruik overneemt

“SRD 10.000 is veel te hoog. Dat is meer dan de helft van wat de gemiddelde Surinamer per maand verdient,” zegt Anita.
Gezondheid

Hoge kosten MRI-scans zorgen voor frustratie onder Surinamers

Het kanaal gaat komende donderdag van start
Lifestyle

China Horizon TV Station lanceert eerste 24/7 internationale HD-zender in Suriname

Vragen vanuit De Nationale Assemblée over voorgenomen regeringsreis naar Brazilië.
Nieuws

DNA-lid Jarbandhan eist transparantie over financiering en resultaat van buitenlandse reizen

Veel Surinamers verkijken zich op de kosten van wonen in Nederland
Lifestyle

‘Emigratie naar Nederland leidt voor Surinaamse middenklasse vaak tot lagere levenskwaliteit’

LVV waarschuwt voor bedreigingen van vismigratie en voedselzekerheid.
Suriname

Suriname benadrukt belang van duurzame visserij en bescherming van trekvissoorten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws