• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Hoger beroep Decemberzaak start vandaag

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 juli 2022 06:55 - Geüpdatet op 30 juli 2022 19:36
in Nieuws
desi bouterse 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Op 29 juli begint de behandeling in hoger beroep van de Decemberzaak bij het Hof van Justitie.

Omdat het in deze gaat om hoger beroep van vonnissen van de Krijgsraad bestaat het Hof van Justitie uit drie rechters van het Hof van Justitie waarvan één militaire deskundige is.

De 8-Decemberstrafzaak is op de zitting bij de Krijgsraad begonnen in 2007. In november 2019 is het vonnis in eerste aanleg gewezen. Een aantal verdachten is vrijgesproken en enkele verdachten zijn veroordeeld tot een gevangenisstraf.

Eén van de verdachten (Desi Bouterse) die bij de behandeling bij de Krijgsraad niet was verschenen, heeft het rechtsmiddel van verzet aangetekend, waardoor voor hem alsnog de gelegenheid bestond om voor de Krijgsraad te verschijnen.

In de verzetprocedure is de zaak wederom behandeld waarna de Krijgsraad in augustus 2021 het vonnis heeft uitgesproken.

Door enkele verdachten die zijn veroordeeld tot een gevangenisstraf is hoger beroep aangetekend en maakt het HvJ vandaag een aanvang met de behandeling in hoger beroep van deze strafzaak.

Bij de behandeling in hoger beroep wordt de zaak door drie andere rechters opnieuw behandeld en wordt beoordeeld of de beslissing van de eerste rechter juist is.

De partijen of hun advocaten kunnen tegen de beslissing van de eerste rechter bezwaren aanvoeren. Zij kunnen aan het Hof van Justitie redenen aangeven waarom zij vinden dat de beslissing van de eerste rechter niet juist is geweest.

Verder zullen de rechters bij de behandeling van een strafzaak in hoger beroep de verdachten horen en eventueel getuigen horen. De advocaten en het Openbaar Ministerie komen ook aan het woord.

Het Hof zal in hoger beroep uiteindelijk een definitief vonnis wijzen.

In verband met het proces vandaag zullen er enkele wegen en kruisingen nabij het kantongerecht worden afgesloten voor het verkeer.

De Nationale Democratische Partij onder leiding van Bouterse, die als hoofdverdachte wordt gezien in de zaak, heeft leden opgeroepen om hun voorzitter moreel te ondersteunen.

ShareTweetSend

Meer berichten

stroom ebs energie paal mast
Suriname

Stroomstoring treft grote delen Paramaribo

monorath
Suriname

Monorath: Rotte appels worden uit het politiekorps verwijderd

Mini Caribbean Expo biedt Surinaamse ondernemers exportpodium
Suriname

Caribbean Export en EU organiseren tweedaagse workshop voor exportgerichte bedrijven in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws