• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Het schijnheilige spel rond de Corantijnbrug en de Guyana-relaties

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
1 oktober 2025 00:00
in Opinie
Brug over Corantijnrivier tussen Guyana en Suriname

Illustratiefoto

Wat we nu zien in de politiek is niets minder dan een klucht. Heel veel herrie, lawaai, protesten en vingerwijzen — en uiteindelijk wordt tóch uitgevoerd wat eerder door Chan Santokhi was ingezet.

Dezelfde partijen die hem destijds bekritiseerden en het volk wijsmaakten dat de brug over de Corantijn, of de samenwerking met Guyana, zogenaamd rampzalig zou zijn, blijken nu dezelfde plannen blind over te nemen.

Dit is geen beleid. Dit is opportunisme. Dit is pure machtsdrang. De kiezer is misleid met valse sentimenten en loze kreten, enkel en alleen om de macht in handen te krijgen.

Toenmalige oppositieleden en hun aanhang waren fel tegen de brug en gebruikten zelfs de afkomst van de voormalige first lady om de Guyanezen in een kwaad daglicht te stellen.

Maar nu? Nu zijn dezelfde Guyanezen plots ‘broeders en partners’. Nu wordt de Corantijnbrug plots het symbool van vriendschap en vooruitgang. Het is walgelijk hoe snel men van toon kan veranderen zodra de macht binnen is.

Bekijk ook:

Stropers krijgen vrij spel op Surinaamse zee

Is wonen in Charlesburg gevaarlijk door mogelijke radioactieve straling?

En wat gebeurt er intussen in eigen land? In plaats van visie, in plaats van nieuwe plannen die het Surinaamse volk daadwerkelijk vooruithelpen, zien we vooral ontslagrondes en zuiveringen.

Mensen worden opzijgeschoven omdat ze niet in de pas lopen, niet omdat ze onbekwaam zijn. Kritiek wordt niet beantwoord met inhoud, maar met rancune en machtsmisbruik.

President Jennifer Simons en haar Guyanese ambtgenoot Irfaan Ali kunnen wel verklaringen ondertekenen, mooie woorden gebruiken als ‘vriendschap’, ‘energiezekerheid’ en ‘welvaart’, maar zolang het fundament leunt op hypocrisie en draaikonterij, blijft dit partnership een façade.

Het volk doorziet dit. De geschiedenis zal niet mild oordelen over politici die hun geloofwaardigheid zo goedkoop verkwanselen.

Suriname verdient visie, moed en eerlijkheid. En zolang dat ontbreekt, blijft de brug over de Corantijn symbool staan voor wat werkelijk gaande is: een brug naar nergens.

J. Mangru

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Illegale visserij groeit waar toezicht tekortschiet
Opinie

Stropers krijgen vrij spel op Surinaamse zee

Illustratiefoto
Opinie

Is wonen in Charlesburg gevaarlijk door mogelijke radioactieve straling?

MINOWC-beleidsplannen onderwijs
Opinie

Onderwijsvisie 2035 heeft weinig waarde zonder financieringsmodel dat visie mogelijk maakt

Wateroverlast in Suriname
Column

Een auto is niet van papier en kan meestal gewoon door een ondergelopen straat rijden

Twintig of dertig jaar geleden waren veel Surinaamse producten moeilijk verkrijgbaar in Nederland.
Column

Van pomtayer tot zuurgoed: In Nederland is tegenwoordig alles verkrijgbaar

Suriname mist economische versnelling
Opinie

Brazilië-Guyana handelsexplosie en wat Suriname kan leren na het staatsbezoek van president Simons

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws