• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Guyana’s pakken sportontwikkeling gezamenlijk aan met doorstart IGS

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 november 2022 03:00
in Nieuws
guyana interguyanese spelen

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname, Guyana en Frans-Guyana pakken de sportontwikkeling gezamenlijk aan met de doorstart van de Inter-Guyanese Spelen (IGS).

Met een focus op het ontwikkelen van talenten in de drie deelnemende landen, werden de Spelen donderdagavond officieel voor geopend verklaard, waarmee de terugkeer van het multi-sportevenement na een afwezigheid van vijf jaar werd aangekondigd.

De driedaagse landencompetitie begon vrijdag met meer dan 400 atleten en officials die deelnamen aan negen sportonderdelen. Het zijn de grootste Spelen in de Guyana’s in termen van aantal deelnemers en aantal disciplines.

Atleten uit Guyana, Suriname en Frans-Guyana bekampen elkaar op de onderdelen atletiek, badminton, wielrennen, volleybal, tennis, voetbal, tafeltennis, zwemmen en basketbal.

Bij de aanvang van de IGS in het National Stadium, Providence, onderstreepten de sprekers het belang van een gezamenlijke aanpak van sportontwikkeling in het drielandenblok.

Bekijk ook:

Parakreekbrug per direct opnieuw volledig afgesloten voor alle verkeer

Werkzaamheden brug Parakreek afgerond, alleen verkeer tot 8 ton voorlopig toegelaten

“Ik ben zeer verheugd hier te zijn bij de doorstart van de Inter-Guyanese Spelen”, sprak minister Gracia Emanuël van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) van Suriname tijdens de opening.

De bewindsvrouw zegt dat het altijd goed is om talenten van jongs af aan te ontwikkelen. “Het is ook goed als we samen met onze buurlanden een forum hebben om zulke meetmomenten te organiseren. Als deze meetmomenten goed opgang komen kunnen we ook buiten onze regio het podium bereiken en onze landen op een waardige wijze presenteren.”

De ROS-minister meent dat de IGS een kans is voor de schooljeugd om zich ook door middel van de sport, van hun beste zijde te laten zien.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Veiligheid brugconstructie in gevaar door overbelaste vrachtwagens.
Suriname

Parakreekbrug per direct opnieuw volledig afgesloten voor alle verkeer

Tijdelijke omleiding ingesteld voor zwaar verkeer bij Parakreekbrug
Suriname

Werkzaamheden brug Parakreek afgerond, alleen verkeer tot 8 ton voorlopig toegelaten

Internationale training voor lokale technische capaciteit.
Suriname

TotalEnergies stuurt Surinaamse ingenieurs naar het buitenland ter voorbereiding op eerste olie GranMorgu

Minister Misiekaba opent STEPS-onderzoek naar risicofactoren niet-overdraagbare aandoeningen in Suriname. Foto: CDS
Gezondheid

Minister Misiekaba opent landelijk STEPS-onderzoek naar niet-overdraagbare aandoeningen

KIVC: 'Veel bouwvakkers in Suriname verre van deskundig'. Illustratiefoto.
Suriname

Benadeeld door bouwvakker? KIVC pleit voor nationale oplichterslijst

President Simons opent GBB-dependance in Commewijne en reikt grondpapieren uit aan 150 burgers. Foto: CDS
Suriname

President Simons opent GBB-dependance in Commewijne en reikt grondpapieren uit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws