• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Grootste roof uit de geschiedenis van Suriname is gaande, zeggen critici

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 augustus 2023 18:36
in Nieuws
Dollars4

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname staat momenteel voor een omstreden beslissing: het slopen van een reeds in aanbouw zijnde politiegebouw om een nieuwe te bouwen ter waarde van 9 miljoen US dollars en de aanleg van een brug over de Corantijnrivier met een kostenplaatje van meer dan een half miljard Amerikaanse dollars.

Diverse analisten noemen deze initiatieven als een van de meest omstreden financiële besluiten van deze eeuw. Anderen gaan op sociale media verder en classificeren de projecten als de grootste roof uit de geschiedenis van Suriname.

Critici zijn vooral verontwaardigd over het idee om een nog in aanbouw zijnde pand, waar technisch gezien niets mis mee is, af te breken.

Zij geloven dat het verstandiger en economisch rendabeler zou zijn om het huidige project af te ronden in plaats van te investeren in een geheel nieuw bouwwerk.

Bovendien wordt de bouw van de brug over de Corantijnrivier in twijfel getrokken.

Volgens hen moet de focus liggen op urgente en noodzakelijke projecten voor het land in plaats van zo’n grootschalige infrastructuur waarvan het duidelijk is dat deze op dit moment geen prioriteit heeft.

Er is ook zorg over financiële integriteit. De angst bestaat dat een aanzienlijk deel van de in totaal honderden miljoenen US dollars niet effectief zal worden gebruikt voor de projecten, maar aan de “strijkstok” zal blijven hangen.

Deze controverses roepen vragen op over transparantie, financieel beheer en prioriteitenstelling binnen de Surinaamse overheid.

Bekijk ook:

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Korpsleiding bezoekt nieuw hoofdbureau in aanloop naar ingebruikname

Het land staat volgens hen nu voor een kruispunt, waarbij elke beslissing de toekomstige ontwikkeling kan beïnvloeden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Steeds meer kinderen van Surinaamse ouders in Nederland behalen een hbo of wo diploma. Foto: Scheveningen Den Haag
Lifestyle

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Modern hoofdbureau moet politiezorg verder versterken.
Suriname

Korpsleiding bezoekt nieuw hoofdbureau in aanloop naar ingebruikname

Suriname bereidt zich voor op volgende VN-mensenrechtenbeoordeling
Suriname

Minister Monorath en Stichting Projecta bespreken versterking mensenrechten in Suriname

Ontsnapping ontdekt tijdens overdracht van de wacht.
Suriname

Drie politieambtenaren buiten functie na ontsnapping zware crimineel

Nieuw pompgemaal moet wateroverlast in Creola verleden tijd maken.
Suriname

Bouw nieuw pompgemaal in Creola officieel van start

Justitie investeert in betere gebouwen, veiligheid en dienstverlening
Suriname

Justitie en Politie zet onderhoudswerkzaamheden bij Opa Doeli en BUFAZ voort

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws