• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Groep Afro-Surinamers vraagt koningspaar om kranslegging bij Kwakoe

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 november 2025 15:00
in Suriname
standbeeld kwakoe afschaffing slavernij 1

Het standbeeld van Kwakoe.

Een groep prominente Afro-Surinamers roept koning Willem-Alexander en koningin Máxima op om tijdens hun staatsbezoek aan Suriname een krans te leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het nationale slavernijmonument in Paramaribo.

Het monument is vooralsnog niet opgenomen in het officiële programma van het bezoek.

Volgens woordvoerder Henry Strijk symboliseert Kwakoe de afschaffing van de slavernij op 1 juli 1863 en vervult het een centrale rol in de nationale herdenking.

“Voor ons is dit het nationale monument dat ‘Nooit meer slavernij’ uitdraagt,” zegt Strijk. “Juist daar wordt geen krans gelegd. Dat hoort niet.”

Betrokken organisaties

De oproep wordt ondersteund door onder meer Fiti Fu Wini en de beweging Feydrasi Fu Afrikan Srananman, organisaties die zich jaarlijks inzetten voor bewustwording rond het slavernijverleden en de betekenis daarvan voor de Surinaamse samenleving.

De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) zei op vragen van Nederlandse media niet op de hoogte te zijn van de oproep. De dienst verwijst naar onderdelen in het programma waarin het slavernijverleden wél centraal staat.

Het koningspaar zal een krans leggen bij het beeld van Mama Sranan, spreken met nazaten van tot slaaf gemaakten en een voormalige koffie- en cacaoplantage bezoeken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Minister André Misiekaba installeert nieuw bestuur van Jeugdtandverzorging Suriname met focus op betere mondzorg voor kinderen.
Suriname

Nieuw bestuur Jeugdtandverzorging geïnstalleerd met focus op betere bereikbaarheid

koffie drinken cafe bar
Lifestyle

Pinas: Wel geld voor kopje koffie van €6,70 maar klagen over hoe duur Suriname is

bvb klaaskreek
Suriname

Nieuw Bureau voor Burgerzaken Klaaskreek officieel in gebruik genomen

buza suriname caricom
Suriname

Suriname bereidt zich voor op COFCOR-vergadering en CARICOM-voorzitterschap

Minister Marinus Bee spreekt studenten toe tijdens afsluiting van Bestuurskunde Week aan de Anton de Kom Universiteit.
Suriname

Minister Bee roept studenten op tot integriteit en leiderschap tijdens Bestuurskunde Week

tanken pompstation
Suriname

Regering houdt brandstofprijzen stabiel ondanks spanningen Midden-Oosten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws