• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Good governance? Niet in dit paarse koningshuis

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
11 oktober 2025 16:00
in Opinie
ndp

Vanuit het perspectief van good governance zijn de recente benoemingen van NDP-prominenten in de Raad van Commissarissen van Staatsolie ronduit zorgwekkend.

De kernprincipes van goed bestuur, transparantie, integriteit, verantwoording, effectiviteit en onafhankelijkheid, worden hiermee flagrant geschonden.

Een Raad van Commissarissen behoort onafhankelijk toezicht te houden op het bestuur van een staatsbedrijf.

Wanneer de meerderheid van de leden directe politieke banden heeft met één partij, verdwijnt die onafhankelijkheid volledig.

In het geval van Staatsolie is dit nog ernstiger: Sergio Akiemboto bekleedt gelijktijdig de functie van Chief of Staff op het Kabinet van de President.

Zo’n dubbele rol is bestuurlijk onverdedigbaar en creëert een direct belangenconflict tussen politiek en bedrijfsvoering.

Ook de manier waarop deze benoemingen tot stand kwamen, schendt het principe van transparantie. Er is geen inzicht in de selectiecriteria, geen publieke verantwoording, en geen blijk van meritocratie.

Staatsolie, ooit het toonbeeld van Surinaamse professionaliteit, dreigt te verworden tot een partijpolitiek verlengstuk.

Mis dit niet:

De werknemer krijgt meer geld, maar kan steeds minder betalen

De consument mag geen fulltime controleur worden

De slogan “W’o Kenki A Systeem” beloofde hervorming en eerlijk bestuur, maar blijkt nu vooral een retorische façade. In de praktijk wordt het systeem niet hervormd, het wordt herschapen in paars.

Johan Blomhoff (Albina)

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Blikjeswaren
Opinie

De werknemer krijgt meer geld, maar kan steeds minder betalen

Consumentenbescherming mag niet afhankelijk zijn van klachten.
Opinie

De consument mag geen fulltime controleur worden

bouterse desi
Opinie

NDP worstelt met nalatenschap Bouterse en interne verdeeldheid, trouw aan de revolutie of aan de rechtsstaat?

moord misdaad plaats delict politie
Column

Criminelen vergis je niet want veel winkeliers in Suriname lopen gewapend rond

Surinamers integreren volop in Nederland, maar zoeken vaak vertrouwde sociale kringen. Foto: Amsterdam stadscentrum
Column

‘Surinamers in Nederland blijven het liefst onder elkaar’

ndp simons 1
Opinie

Nieuwe NDP of doodbloedende partij?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws