• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Giorgio Rustveld ontvangt nieuwe protheses dankzij inzet vp Brunswijk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 maart 2024 12:39
in Suriname
nieuwe prothese

Op 8 maart jongstleden heeft Giorgio Rustveld, een 20-jarige Surinamer met speciale behoeften, eindelijk nieuwe protheses ontvangen.

Dit werd mogelijk gemaakt door de onvermoeibare inzet van vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk.

De protheses werden aangemeten in Hoofddorp, Nederland, dankzij de inspanningen van Stichting Amigoal, waarvan Marianne de Jong een drijvende kracht is.

Rustveld’s verhaal raakte Amigoal diep. Vanwege een medische aandoening had Rustveld zijn benen laten amputeren, in de hoop met de protheses die hij destijds kreeg, weer te kunnen lopen. Helaas voldeden de kunstbenen niet, wat voor Rustveld een dagelijkse uitdaging vormde.

In maart 2023 werd Rustveld benoemd tot ambassadeur van De Nationale Assemblee (DNA) voor de periode van een jaar.

In oktober 2023 heeft Amigoal samen met Deborah Winson, onderdirecteur Sportzaken, en een vertegenwoordiger van Hoge school Windesheim een ontmoeting gehad met Brunswijk.

De vp steunde de missie naar Hoofddorp en gaf aan dat de regering beleid zal ontwikkelen voor jongeren met speciale behoeften.

Stichting Amigoal prijst de inspanningen van onder meer de Vice-President om de gezondheid en het welzijn van deze groep te bevorderen.

Mis dit niet:

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws