Entrepreneur Geor Hering heeft fel uitgehaald naar personen die op sociale media beweren dat het zou spoken in het presidentieel paleis in Paramaribo.
In gesprek met GFC Nieuws zegt hij zich te storen aan volwassenen die volgens hem zonder enig bewijs zulke onzinverhalen verspreiden.
Volgens Hering doen veel mensen stellige uitspraken over bovennatuurlijke verschijnselen op een plek waar ze mogelijk nooit zelf zijn geweest.
“Men hoort iets en neemt het meteen aan als waarheid, namelijk dat het er zou spoken. Maar waar is het bewijs? Het is triest dat mensen met gezond verstand zo bijgelovig zijn,” zegt hij.
Geor Hering ziet bijgeloof als breder probleem
Volgens de zakenman hoort hij vaker in Suriname verhalen over geesten en mysterieuze waarnemingen, maar in de meeste gevallen is daar volgens hem een logische verklaring voor.
“Het is jammer dat volwassen personen met gezond verstand niet eerst nadenken voordat ze verkeerde conclusies trekken. Bij alles waarvoor men te lui is om een verklaring te zoeken, noemt men het bovennatuurlijk.
Verhalen over spoken blijken meestal natuurlijke verklaringen te hebben, niet bovennatuurlijke. Vaak spelen angst, suggestie, slaapverlamming, stress of misinterpretatie van gewone geluiden een rol.
Ook tocht, krimpende huizen, waterleidingen, schimmel die een waanidee veroorzaakt en laagfrequent geluid kunnen mensen het gevoel geven dat “iets” aanwezig is.
De meest voorkomende verklaringen zijn geluiden in huis, slaapverlamming en psychologische verwachting, waardoor normale gebeurtenissen als paranormaal worden ervaren”, stelt Hering.
Hij noemt bijgeloof een breder maatschappelijk probleem in Suriname en vindt dat mensen kritischer moeten omgaan met zulke beweringen.
Uitdaging aan sociale media
Aan mensen die onlangs op sociale media beweerden dat er geesten actief zijn in het paleis, richt hij een open uitdaging. Volgens hem moet men met bewijs komen.
“Laat men met één bewijs komen. Dat gaat ze niet lukken, want het zijn allemaal onzinverhalen. Er is daar geen enkele spook, ook niet in andere gebouwen of woningen waar dan ook in de wereld, het is allemaal nonsens,” zegt hij.
Met zijn uitspraken hoopt Hering volgens eigen zeggen meer rationeel denken te stimuleren en ongefundeerde verhalen tegen te gaan.



![[Aggregator] Downloaded image for imported item #436325](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2026/04/WhatsApp-Image-2026-04-29-at-13.55.23.jpeg)

![[Aggregator] Downloaded image for imported item #436298](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2026/04/WhatsApp-Image-2026-04-29-at-09.36.23.jpeg)

