• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geheim CLAD-rapport: Waarom blijft de samenleving in het duister?

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
25 december 2024 06:03
in Opinie
Vergrootglas onderzoek

Illustratiefoto

Rapporten van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD) zouden in een democratie toegankelijk moeten zijn voor het publiek, vooral als het gaat om onderzoeken naar mogelijke malversaties binnen de overheid.

Toch blijft cruciale informatie vaak verborgen, zelfs voor de betrokkenen. Dit roept niet alleen vragen op over transparantie, maar ondermijnt ook het vertrouwen van de samenleving in het bestuur.

Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning heeft tijdens de regeringspersconferentie laten weten dat de eerste rapportage van het CLAD-onderzoek naar de voormalige minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, reeds aan de president is overhandigd.

Voor het einde van het jaar zal een tweede rapportage volgen. Toch weigert de minister inhoudelijk in te gaan op de resultaten en schuift hij de verantwoordelijkheid voor het informeren van de samenleving volledig door naar president Santokhi.

Hoewel het begrijpelijk is dat het staatshoofd als hoogste gezagsdrager het voortouw moet nemen in communicatie over dergelijke gevoelige kwesties, wekt de geheimhouding achterdocht.

Het publiek heeft recht op transparantie, zeker wanneer het gaat om het mogelijke misbruik van publieke middelen. De huidige aanpak lijkt eerder een strategie om kritiek te vermijden dan een serieuze poging om verantwoording af te leggen.

De samenleving moet zich afvragen waarom CLAD-rapporten niet standaard openbaar worden gemaakt. Dit gebrek aan transparantie versterkt de indruk dat bepaalde informatie wordt achtergehouden om specifieke belangen te beschermen.

In een democratie zou juist volledige openbaarheid van dergelijke onderzoeken de norm moeten zijn.

Mis dit niet:

Alweer een naamswijziging: Suriname moet stoppen met symboolpolitiek en investeren in duurzaam beleid

Deze regering straft het volk niet, maar werkt

N. Mohari

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Harish Monorath
Opinie

Alweer een naamswijziging: Suriname moet stoppen met symboolpolitiek en investeren in duurzaam beleid

Een overheid hoort geen rekening te vereffenen met kiezers.
Opinie

Deze regering straft het volk niet, maar werkt

Korpschef Melvin Pinas.
Opinie

Een korpschef moet leiden, niet de taken van zijn organisatie overnemen

Tot ver in de twintigste eeuw was de boot de normale manier om tussen Nederland en Suriname te reizen. Foto: De Erasmusbrug Rotterdam
Column

Van Rotterdam naar Paramaribo per boot, een vergeten manier van reizen

regering simons
Opinie

Subsidiehervorming begint bij de overheid zelf: eerst rekeningen betalen, dan offers vragen van burgers

mennomieten kaalkap bos milieu
Opinie

Illegale migratie en ontbossing vragen om daadkracht én zorgvuldig beleid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws