• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gedwongen huwelijk blijft pijnlijk probleem in Suriname en Nederland

Ida Thornhill door Ida Thornhill
30 januari 2026 20:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
trouwen huwelijk bruiloft echtpaar

Illustratiefoto. 'Surinaamse families dwingen dochters nog steeds tot ongewenst huwelijk'

Het Knowledge Institute for Vitality & Care (KIVC) waarschuwt dat gedwongen huwelijken nog altijd voorkomen in Suriname, maar ook onder Surinamers die in Nederland wonen.

Volgens het instituut gaat het om een hardnekkig probleem dat zich vaak onzichtbaar afspeelt binnen families.

Het dwingen van een vrouw om de rest van haar leven door te brengen met een partner die zij niet zelf heeft gekozen, past volgens het KIVC niet meer in deze tijd.

Een woordvoerder van het instituut legt aan GFC Nieuws uit dat individuele vrijheid, zelfbeschikking en gelijkwaardigheid fundamentele waarden zijn die steeds breder worden gedragen.

“Een huwelijk hoort gebaseerd te zijn op wederzijdse instemming, respect en liefde. Wanneer die basis ontbreekt, ontstaat een situatie waarin één partij structureel macht verliest, met vaak ingrijpende gevolgen,” aldus de woordvoerder.

Bekijk ook:

IMF beoordeelt Surinaamse economie positief, maar minister Wijnerman waarschuwt voor blijvende risico’s

Zijin Rosebel Gold Mines draagt bij aan betere leefomstandigheden in Matawai-gebied met donatie van generatoren

Zware mentale en sociale gevolgen

Volgens het KIVC kunnen gedwongen huwelijken leiden tot ernstige psychologische problemen, waaronder depressie, angststoornissen en gevoelens van hopeloosheid.

Vooral vrouwen lopen extra risico om sociaal geïsoleerd te raken en financieel afhankelijk te blijven.

“Veel van deze vrouwen durven niet te spreken uit angst voor familie, schaamte of verstoting. Dat maakt de situatie extra schrijnend,” stelt het instituut.

Schrijnend geval uit Wanica

Het KIVC werd onlangs geïnformeerd over een zorgwekkend geval waarbij een 23-jarige vrouw uit Wanica door haar ouders wordt gedwongen te trouwen met een aanzienlijk oudere man die in Den Haag woont.

Binnen haar vriendenkring heeft de jonge vrouw verteld dat zij er volledig aan onderdoor gaat, maar geen uitweg ziet. Ze voelt zich gevangen tussen loyaliteit aan haar familie en haar eigen toekomst.

Het instituut benadrukt dat dit soort situaties serieus genomen moeten worden en roept op tot meer bewustwording, betere signalering en laagdrempelige hulp voor slachtoffers, zowel in Suriname als daarbuiten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

‘Nog niet juichen, waakzaamheid blijft noodzakelijk’
Suriname

IMF beoordeelt Surinaamse economie positief, maar minister Wijnerman waarschuwt voor blijvende risico’s

Verbetering van elektriciteitsvoorziening in zeven gemeenschappen.
Suriname

Zijin Rosebel Gold Mines draagt bij aan betere leefomstandigheden in Matawai-gebied met donatie van generatoren

Suriname centraal in succesvolle TTMA handelsmissie
Suriname

Suriname ontvangt 58 internationale ondernemers tijdens grootschalige investeringsmissie

Politie onderzoekt motief achter molotovaanval op Herman Gooding bureau
Suriname

23-jarige jongeman aangehouden voor gooien molotovcocktail op politiebureau Herman Gooding

Goed bestuur essentieel voor economie, vertrouwen en institutionele versterking.
Suriname

Suriname lanceert internationaal governance-programma voor commissarissen en bestuurders

Commissie Staatsbegroting gereed voor behandeling begroting 2026. Foto: DNA
Suriname

DNA maakt zich op voor behandeling Staatsbegroting 2026 na reeks consultaties met ministeries

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws