• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gebruik van scheldwoorden en ongepast gedrag bij jonge kinderen neemt toe

Patty door Patty
10 juni 2024 17:00
in Lifestyle, Suriname
Kinderen

“Steeds vaker hoor je jonge kinderen scheldwoorden gebruiken en ongepast gedrag vertonen”, zegt een onderwijzeres in Paramaribo, Suriname, aan GFC Nieuws per mail.

“Het is schokkend om te zien hoe kinderen tegenwoordig grof taalgebruik en ongepast gedrag vertonen. Zelfs driejarigen steken middenvingers op. En ik ben niet de enige die dat heeft opgemerkt, ook veel collegae zijn deze mening toegedaan.”

De onderwijsgevende die ook moeder is geeft aan dat deze trend haar enorm veel zorgen baart. De invloed van media speelt hierbij een grote rol, merkt ze op.

“Kinderen worden vaak blootgesteld aan televisie, internet en sociale media zonder toezicht, waardoor ze ongepaste woorden en gebaren oppikken.

Daarnaast leren ze veel door het gedrag van volwassenen om hen heen te imiteren. Als ouders of andere gezinsleden vaak schelden, nemen kinderen dit snel over.”

Bekijk ook:

Onderzoek naar vissterfte krijgt internationale technische ondersteuning

SEOGS 2026: Suriname onvoldoende voorbereid op olie- en gasboom

Volgens haar hebben opvoeders een belangrijke taak in het begeleiden van het taalgebruik en gedrag van jongelingen.

“Het goede voorbeeld geven en bewust zijn van hun eigen taalgebruik zijn essentieel. Kinderen zijn als sponsen, ze absorberen alles wat ze zien en horen,” aldus de leerkracht.

Ze stelt dat het belangrijk is om kleintjes uit te leggen waarom bepaalde woorden en gebaren ongepast zijn en hoe ze anderen kunnen kwetsen.

Scholen en kinderopvangcentra kunnen naar haar zeggen ook bijdragen door voorlichting te geven over respectvolle communicatie.

Met de juiste begeleiding kunnen kinderen communicatieve vaardigheden ontwikkelen die hen hun hele leven ten goede komen, meent ze.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NMA wacht op geverifieerde resultaten voor duidelijkheid over vissterfte
Suriname

Onderzoek naar vissterfte krijgt internationale technische ondersteuning

Suriname moet sneller investeren in kennis en vaardigheden voor olie- en gassector
Suriname

SEOGS 2026: Suriname onvoldoende voorbereid op olie- en gasboom

Reeberg krijgt eerste 27 woningen van Nationaal Huisvestingsprogramma in november klaar. Foto: CDS
Suriname

Suriname start grote woningbouwoperatie: eerste huizen klaar in november

telefoon bellen auto rijden
Lifestyle

‘Suriname faalt al jaren bij aanpak van levensgevaar op de openbare weg’

Minister Bouva neemt deel aan Regionale Veiligheidsconferentie in Martinique
Suriname

Suriname sluit zich aan bij strijd tegen drugssmokkel in de Caraïben

atm geldautomaat cashpnt
Suriname

Politie waarschuwt: skimmers actief rond salarisdagen en vakantietijd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws