• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gebruik van scheldwoorden en ongepast gedrag bij jonge kinderen neemt toe

Patty door Patty
10 juni 2024 17:00
in Lifestyle, Suriname
Kinderen

“Steeds vaker hoor je jonge kinderen scheldwoorden gebruiken en ongepast gedrag vertonen”, zegt een onderwijzeres in Paramaribo, Suriname, aan GFC Nieuws per mail.

“Het is schokkend om te zien hoe kinderen tegenwoordig grof taalgebruik en ongepast gedrag vertonen. Zelfs driejarigen steken middenvingers op. En ik ben niet de enige die dat heeft opgemerkt, ook veel collegae zijn deze mening toegedaan.”

De onderwijsgevende die ook moeder is geeft aan dat deze trend haar enorm veel zorgen baart. De invloed van media speelt hierbij een grote rol, merkt ze op.

“Kinderen worden vaak blootgesteld aan televisie, internet en sociale media zonder toezicht, waardoor ze ongepaste woorden en gebaren oppikken.

Daarnaast leren ze veel door het gedrag van volwassenen om hen heen te imiteren. Als ouders of andere gezinsleden vaak schelden, nemen kinderen dit snel over.”

Volgens haar hebben opvoeders een belangrijke taak in het begeleiden van het taalgebruik en gedrag van jongelingen.

“Het goede voorbeeld geven en bewust zijn van hun eigen taalgebruik zijn essentieel. Kinderen zijn als sponsen, ze absorberen alles wat ze zien en horen,” aldus de leerkracht.

Ze stelt dat het belangrijk is om kleintjes uit te leggen waarom bepaalde woorden en gebaren ongepast zijn en hoe ze anderen kunnen kwetsen.

Mis dit niet:

Pinas vraagt zich af of PG Jones wel informatie gaat verstrekken na weigering aan Somohardjo

SLM na 62 jaar nog steeds afhankelijk van publieke steun: Khoeblal wil koerswijziging

Scholen en kinderopvangcentra kunnen naar haar zeggen ook bijdragen door voorlichting te geven over respectvolle communicatie.

Met de juiste begeleiding kunnen kinderen communicatieve vaardigheden ontwikkelen die hen hun hele leven ten goede komen, meent ze.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ebu Jones, met rood t- shirt.
Suriname

Pinas vraagt zich af of PG Jones wel informatie gaat verstrekken na weigering aan Somohardjo

Khoeblal eist verantwoording over SLM-middelen.
Suriname

SLM na 62 jaar nog steeds afhankelijk van publieke steun: Khoeblal wil koerswijziging

paramaribo suriname zanderij airport luchthaven johan adolf pengel
Suriname

Surinaamse airlines blijven geweerd uit EU, regering werkt aan opheffing vliegverbod

Onbekende oorzaak bij brand in dienstwoning Militaire Politie
Suriname

Dienstwoning Militaire Politie in Albina door brand getroffen

Bronto Somohardjo.
Suriname

OM verduidelijkt besluit PG over informatieverzoek DNA-lid Somohardjo: lopend strafrechtelijk onderzoek speelt mee

SVB weerspreekt berichten over verlies Nederlanderschap bij Surinaamse voetballers
Suriname

SVB: Geen enkele Surinaamse international verloor Nederlandse nationaliteit door wetswijziging

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws