• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gebrek aan trottoirs leidt mogelijk tot toename autoverkeer voor korte afstanden in Paramaribo

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 november 2023 00:00
in Lifestyle, Suriname
suriname

Een miniopiniepeiling van het KIVC onder 79 autorijders suggereert dat het gebrek aan geschikte trottoirs in veel wijken van Paramaribo een belangrijke factor kan zijn in de keuze van mensen om voor korte afstanden de auto te verkiezen boven lopen.

Op loopafstanden, zoals naar de supermarkt om de hoek, lijken automobilisten de voorkeur te geven aan rijden vanwege de beperkte trottoirinfrastructuur.

Het ontbreken van veilige voetpaden dwingt voetgangers om op straat te lopen, te midden van auto’s, fietsen en bromfietsen, wat een ontmoedigende drempel kan vormen voor wandelen, stelt een onderzoeker van het KIVC.

Het onderzoek, gebaseerd op enquêtes en observaties in verschillende wijken, wijst op een mogelijke correlatie tussen het tekort aan trottoirs en de toename van autoverkeer voor korte verplaatsingen.

Benadrukt wordt dat ook klimatologische redenen niet uit het oog verloren mogen worden. Bij extreme hitte of regenval kiest men liever voor een gekoelde auto.

Bekijk ook:

Politie vernietigt grote partij in beslag genomen sigaretten na afronding juridische procedures

Surinamers met €5000 inkomen niet rijk genoeg voor dure huurwoningen in Nederland

De bevindingen benadrukken het belang van investeringen in adequate voetgangersvoorzieningen om een gezondere levensstijl te bevorderen en het milieu te ontlasten.

Autoriteiten worden door het KIVC aangespoord om aandacht te besteden aan de aanleg van trottoirs als essentieel onderdeel van stedelijke planning, waardoor wandelen een aantrekkelijker en veiliger alternatief wordt voor korte afstanden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

KPS treedt streng op tegen smokkel met vernietiging illegale sigaretten.
Suriname

Politie vernietigt grote partij in beslag genomen sigaretten na afronding juridische procedures

Met dit maandsalaris voel je je ook als Surinamer niet rijk in het peperdure Holland. Foto: Scheveningen, toeristische trekpleister
Lifestyle

Surinamers met €5000 inkomen niet rijk genoeg voor dure huurwoningen in Nederland

CT scan AZP
Gezondheid

Levens mogelijk in gevaar door defecte CT-scanner op SEH Academisch Ziekenhuis

Nieuwe grondwetgeving moet misbruik van staatsgrond tegengaan.
Suriname

President Simons wil ingrijpende hervorming van gronduitgiftebeleid

Nieuwe generatie arbeidsinspecteurs moet toezicht op arbeidswetgeving versterken.
Suriname

Misiekaba geeft startsein voor opleiding nieuwe arbeidsinspecteurs

Controleactie legt omvang illegale goudwinning in Sarakreek bloot.
Suriname

OGS legt illegale goudwinning in Sarakreek stil, buitenlanders zonder geldige documenten aangetroffen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws