• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Frustratie groeit over eis van werkervaring voor starters

Shafely King door Shafely King
20 juli 2025 00:00
in Lifestyle, Suriname
Illustratie foto afgestudeerden

De veelgehoorde eis van ‘praktijkervaring’ of ‘werkervaring’ in vacatureteksten roept frustratie op bij afgestudeerden.

Commentator Niekoop uit hierover zijn zorgen in een gesprek met GFC Nieuws.

Hij hekelt niet alleen deze paradox voor starters, maar bekritiseert ook de hypocrisie achter uitspraken als ‘nieuwe bezems vegen schoon’ en de algehele neiging tot zelfzuchtigheid in het publieke debat, met name rond benoemingen in Suriname.

Hij stelt zich met gepaste verbazing de vraag hoe een pas afgestudeerde aan werkervaring moet komen.

“Als elke vacature praktijk- of werkervaring vereist, hoe kan iemand die net van de schoolbanken komt dan ooit aan de bak komen en die ervaring opdoen?” merkt hij op.

Volgens hem keert deze onrealistische eis steeds vaker terug in sollicitatieberichten.

Een andere ‘boosdoener’ in het publieke discours is volgens zijn zeggen de veelgebruikte uitspraak ‘nieuwe bezems vegen schoon’.

Hij noemt dit een logische ongerijmdheid binnen de context waarin het vaak wordt gebruikt.

“Logisch toch: een nieuwe bezem kan nog geen vuil hebben. Laten we ophouden met zelfzucht in ons denken en handelen,” betoogt hij.

Deze vorm van retoriek ziet hij terug in de felle discussies over benoemingen, ook binnen Suriname.

Daarbij wijst Niekoop op een bredere maatschappelijke tendens: kritiek leveren zonder zelf actief bij te dragen.

“We verliezen graag tijd om de tijd te verliezen,” stelt hij cynisch.

Hij uit ook zijn verbazing over de ‘beste stuurlui aan wal’ – mensen die luid verkondigen hoe het zou moeten, maar zelf geen partijpolitieke rol vervullen.

“Dus ja, kom je nergens op een lijst voor,” voegt hij er met een knipoog aan toe, verwijzend naar het feit dat wie niet politiek actief is, zelden een functie krijgt.

Volgens Niekoop is het hoog tijd voor een mentaliteitsverandering, weg van navelstaren en tijdverspilling, en toe naar een constructieve, minder zelfzuchtige benadering van personeelswerving en openbare functiebenoemingen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

geld euro
Lifestyle

Nederlandse toeriste betaalt honderden euro’s voor nepbehandeling in Suriname

tigri guyana suriname grens
Suriname

Tigri-kwestie blijft gevoelig: Suriname vraagt voortzetting technisch overleg

gascilinder gasbom
Suriname

Ogane: Geen tekort aan gas

adhin
Suriname

Adhin grote favoriet voor presidentschap na wegvallen Santokhi

bouva
Suriname

Bouva: Suriname houdt vast aan controle Corantijnrivier, dialoog met Guyana loopt door

weg naar nickerie oost west verbinding
Suriname

OWRO start met eerste werkzaamheden aan weg naar Nickerie, volledige rehabilitatie vereist USD 20 miljoen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws