• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Forse boetes dreigen bij overtreding vuurwerkregels

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 december 2025 11:13
in Suriname
6 Pagara estafette vuurwerk bombel

Illustratiefoto

Het Korps Brandweer Suriname (KBS) kondigt strenge handhaving aan tegen winkeliers die zich schuldig maken aan de illegale verkoop van vuurwerk.

De officiële periode voor de verkoop en het afschieten van vuurwerk is nog niet aangebroken. De afschietperiode is vastgesteld op 27 december. Winkeliers die zich hier niet aan houden, riskeren forse boetes en andere sancties.

Volgens het KBS is het winkeliers wel toegestaan om vuurwerk uit te stallen, maar is verkoop vóór de vastgestelde periode strikt verboden. Het korps erkent dat er winkels zijn die zich niet aan deze afspraken houden en benadrukt dat dit strafbaar is.

Signalen van overtredingen in meerdere gebieden

Het KBS heeft meldingen ontvangen dat in verschillende gebieden, waaronder Albina, vuurwerk al wordt verkocht. Daarnaast zijn er signalen dat vuurwerk wordt verkocht aan personen die dit meenemen naar Frans-Guyana. Dergelijke praktijken zijn in strijd met de geldende regels.

De autoriteiten doen een dringend beroep op de samenleving om overtredingen te melden wanneer winkels zich niet houden aan de vastgestelde verkoop- en afschietperiode. Meldingen dragen bij aan effectieve handhaving en het vergroten van de veiligheid.

Politie kan worden ingeschakeld bij weerstand

Er is op dit moment nog geen sprake van een structurele gezamenlijke aanpak, maar wanneer handhavers op verzet stuiten bij winkeliers, kan politieassistentie worden ingeschakeld.

Indien illegaal vuurwerk wordt aangetroffen en een winkelier niet wil meewerken, mag ondersteuning worden gevraagd om op te treden volgens de wet.

Winkeliers die zich niet aan de regels houden, riskeren niet alleen een fikse boete, maar ook het intrekken van hun vergunning. De boodschap is duidelijk: vuurwerk mag pas na de kerstdagen worden verkocht en niet eerder.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

parkeerplaats domburg
Suriname

Betonnen blokken brengen orde en veiligheid op parkeerterrein Domburg Waterkant

olie raffinaderij boorplatform
Suriname

Dalende olieprijzen internationaal, maar Surinaamse consument merkt er niets van

auto elektrisch tesla
Suriname

Suriname nog niet klaar voor elektrische auto’s

vrouwe justitia openbaar ministerie OM
Suriname

VHP belooft harde strijd ter bescherming van de rechtsstaat

SONY DSC
Suriname

Suriname positioneert zich als toekomstige boutique cruisebestemming

finabank
Suriname

Finabank bekroond tot ‘Top Employer Suriname 2025’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws