• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Financiën en Planning gaat ruim half miljoen USD beschikbaar stellen voor uitvoering tweede NRA

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 augustus 2023 15:11 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:06
in Nieuws
Dollars

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Financiën en Planning van Suriname gaat ruim een half miljoen USD beschikbaar stellen voor uitvoering tweede Nationale Risico Analyse (NRA).

In de afgelopen dagen zijn in de media berichten verschenen die betrekking hadden op de stappen die Suriname dient te nemen in het treffen van maatregelen om ernstige gevolgen voor blacklisting te voorkomen.

Tot die maatregelen behoren onder andere het tot stand brengen van wetgeving en de versterking van het functioneren van diensten en instituten in de rechtshandhaving keten en op de gebieden van toezicht door de Centrale Bank op de financiële instellingen, het toezicht door FIU op de niet financiële dienstensector alsook het toezicht door de Gamingboard op de kansspelen.

Een even belangrijke actie betreft de uitvoering van de tweede NRA om het dreigingsbeeld van money laundering en terrorisme financiering scherper te krijgen in verband met het implementeren van een samenhangend pakket van maatregelen om de dreigingen tegen te gaan.

Voor deze tweede NRA heeft de regering het internationaal opererend expert team van Kroll AML Divisie gecontracteerd om ons land de nodige technische assistentie te verlenen.

Het Kroll team is bereid aangevangen met haar werkzaamheden tezamen met een team van actoren uit de publieke sector en zullen eveneens met actoren uit de private sector binnenkort sessies worden gehouden.

Voor de financiering van het tweede NRA-project treft de regering de nodige voorzieningen voor een vlot verloop van de activiteiten die zullen moeten resulteren in het uitbrengen van het NRA-rapport in het tweede kwartaal van 2024.

ShareTweetSend

Meer berichten

simons
Suriname

Simons sluit discussie over gratie 8 Decembermoorden: Er is geen verzoek, dus ook geen behandeling

[Aggregator] Downloaded image for imported item #416680
Suriname

Minister ontvangt nieuw concept-formatiehuis voor Korps Politie Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #416661
Suriname

Ambassade van Suriname in Guyana viert culturele verbondenheid met storytelling-evenement in Georgetown 

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws