• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Financiële ondersteuning voor sportorganisaties ter ontwikkeling van hun sportbeleid

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 juli 2024 05:18
in Suriname
Financiële ondersteuning

De regering heeft het startsein gegeven om sporters en sportorganisaties ondersteuning aan te bieden.

De bedoeling is dat individuele sporters, maar ook grote en kleine  sportorganisaties financiële ondersteuning krijgen ter ontwikkeling van van hun sportbeleid, met name om Suriname in het buitenland te vertegenwoordigen.

Het geheel vond plaats op vrijdag 19 juli in de Congreshal.

De voorzitter van de presidentiële commissie Sportprojecten, Alven Roosveld, heeft kenbaar gemaakt dat de sportcommissie als taak heeft om uit te kijken naar financiering voor sporters.

Hij benadrukte dat de donaties afkomstig zijn van de regering en gaf aan dat er SRD 2 miljoen beschikbaar is gemaakt via het Directoraat Sportzaken.

Ondersteuning vindt ook plaats via diverse parastatale bedrijven.

Een voorbeeld daarvan is Staatsolie: een deel van het dividend dat de staat ontvangt van Staatsolie, wordt beschikbaar gesteld aan de ondersteuning van het sportbeleid.

Dit moment wordt ook gekenmerkt door het feit dat toekomstige topsporters later kunnen terugblikken op de investeringen die de huidige regering in hen heeft gedaan.

Mis dit niet:

‘Wet nodig om bezittingen van Surinaamse diaspora af te schermen voor Nederland’

SWM waarschuwt voor sterk verlaagde waterdruk in Paramaribo-Noord

Tientallen sporters, sportorganisaties en sportprojecten zijn in aanmerking gekomen voor financiële ondersteuning.

Genoemd kunnen worden:  Bodybuilders Fitness, aanleg Brokopondo Sporthal, renovatie SV Meerzorg, renovatie Meursweg sportcomplex, renovatie Gladiolenplein, ondersteuning van het Nationaal Leger, ondersteuning van Botopasi met sportkleding en -artikelen, aanleg Sunny Point voetbalveld, aanleg zwembad Coronie, renovatie Chinese sportschool, renovatie basketbalveld Albina, renovatie sportveld Rensproject en aanleg sportveld Winti Waiproject.

Tenslotte zijn zeventig scholen voorzien van basis-sportpakketten.

Door de directeur van het directoraat Sportzaken, Gordon Tauw Ngie Tjauw, is naar voren gebracht dat de regering samenwerkt met de sportbonden, die het sportbeleid  helpen uitstippelen.

“Als regering hadden wij bij ons aantreden te maken met veel uitdagingen, waardoor we beperkt waren”.

Desondanks hebben wij zoveel als mogelijk ondersteuning gegeven aan onze sporters.

Momenteel bevinden wij ons in een stabilisatiefase, waardoor er meer ruimte is om onze sporters de nodige ondersteuning te geven.

“Het mooiste wat je als sporter kunt doen, is naar het buitenland gaan met de Surinaamse vlag; het geeft je een grote eer om zo je land te vertegenwoordigen,” aldus de directeur Sportzaken.

Tenslotte gaf voorzitter Roosveld aan dat alle aanvragen overzichtelijk gemaakt zullen worden.

“Er wordt uitgekeken naar de positieve resultaten na deze ondersteuning”, sprak hij.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Een huis of grond in Suriname betekent niet automatisch Nederlandse belasting, maar kan wél fiscaal in beeld komen. Foto: 't Vat Paramaribo
Lifestyle

‘Wet nodig om bezittingen van Surinaamse diaspora af te schermen voor Nederland’

Ernstige buisbreuk veroorzaakt lage waterdruk in Paramaribo-Noord.
Suriname

SWM waarschuwt voor sterk verlaagde waterdruk in Paramaribo-Noord

Rechtsstaat behoort niet toe aan regering, coalitie of oppositie
Suriname

VHP Nederland: modernisering rechterlijke macht noodzakelijk, maar alleen met breed draagvlak en volledige waarborging van onafhankelijkheid

DNA keurt wijziging merkenrecht unaniem goed
Suriname

39 DNA-leden stemmen vóór modernisering van Surinaams merkenrecht

Restauratie Elisabeth Samsonhuis bouwtechnisch afgerond.
Suriname

Prachtig gerestaureerd Elisabeth Samsonhuis bijna klaar voor de toekomst

Geen goedkeuring voor “Orange Movement 2.0”, zegt VHP-bestuur
Suriname

VHP waarschuwt voor activiteiten buiten partijstructuur: “Orange Movement 2.0” geen officieel partijorgaan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws