• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

EZOTI gaat strenger toezien op prijzen van basisgoederen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 maart 2026 12:00
in Suriname
Supermarkt. Illustratiefoto

Suriname beslist zelf welke voedselproducten worden toegelaten en aan welke normen ze moeten voldoen. Foto: illustratief.

Het Ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Ontwikkeling (EZOTI) zal strenger toezicht houden op de prijzen van een aantal basisgoederen. Dat maakt minister Andrew Baasaron bekend.

Volgens de minister wil het ministerie hiermee consumenten beter beschermen en voorkomen dat prijsstijgingen onnodig worden doorberekend in de winkels.

Controle via speciale barcode-sticker

Als onderdeel van de maatregel zal EZOTI een speciale poster of sticker introduceren met een barcode die consumenten kunnen gebruiken om prijsinformatie en marges te controleren.

De minister gaf aan dat in eerste instantie ongeveer honderd winkels verspreid over het land zullen worden voorzien van deze stickers. Het doel hiervan is om transparantie te vergroten en consumenten te helpen inzicht te krijgen in de prijsopbouw van bepaalde producten.

Wereldwijde olieprijsstijging

Tijdens het persmoment ging minister Baasaron ook in op de recente stijging van de internationale brandstofprijzen. Deze ontwikkeling wordt wereldwijd veroorzaakt door geopolitieke spanningen en ontwikkelingen op de oliemarkt.

Volgens de minister kan deze stijging op termijn ook invloed hebben op Suriname, onder meer via transport- en importkosten.

Voorraad basisgoederen gegarandeerd

Tegelijkertijd stelde Baasaron dat het zogenoemde sneeuwbaleffect van prijsstijgingen in de winkels vooralsnog niet merkbaar is in Suriname. De import en beschikbaarheid van basisgoederen in winkels blijven volgens hem voorlopig gegarandeerd.

De minister gaf verder aan dat er reeds gesprekken zijn gevoerd met vertegenwoordigers van importeurs om de situatie nauwlettend te blijven volgen.

Mis dit niet:

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

MIA zoekt informatie over ontsnapte gedetineerde Patrick Ruben Stewart

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KLM Boeing 777 vanaf de A4
Lifestyle

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

Gedetineerde Patrick Ruben Stewart ontsnapt uit Sanatorium
Suriname

MIA zoekt informatie over ontsnapte gedetineerde Patrick Ruben Stewart

Hitte in klaslokalen zorgt voor zorgen.
Suriname

Ouders niet tevreden met schooltijd tot 12.00 uur in oktober: ‘Vanaf 11.00 uur is het niet meer uit te houden’

LVV en pluimveesector maken afspraken over aanpak vogelgriep.
Suriname

Nog geen duidelijkheid over variant vogelgriep, aanvullende monsters naar buitenland

Onderwijs opnieuw niet klaar voor de start.
Suriname

Schooljaar begint, maar oude onderwijsproblemen blijven terugkeren

Salaris politieke ambtsdragers onder vergrootglas.
Suriname

DNA-leden moeten SRD 50.000 per maand verdienen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws