• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Export in gevaar!

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 maart 2021 22:40 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:02
in Nieuws
export handel containers haven economie

INGEZONDEN– De besprekingen met het IMF lijken enkele hobbels te hebben, w.o. het wisselkoersbeleid.

Het vraagstuk van de wisselkoers teistert de regering vanaf haar aantreden. In september 2020 kregen we een devaluatie van de SRD met de wijziging van de CBvS-notering van de USD van 7,52 naar 14,29.

Per 1 maart 2021 introduceerde de CBvS de bandbreedte voor de USD van 14,29 tot 16,30. Deze devaluatie roept vraagtekens op net als die van augustus 2020. Hoe komt de CBvS aan deze koersen?

De monetaire autoriteiten zijn bezig “het kind met het badwater weg te gooien”. Repatriëring van exportvaluta is noodzakelijk, maar 30% verplicht inwisselen tegen de CBvS bandbreedte koers is dodelijk voor exportbedrijven.

Inwisselen tegen de CBvS koers die lager is dan de straatkoers leidt tot afroming van de winsten van de exportbedrijven, zeker voor de bedrijven waar de marges van de exportproducten laag zijn.

Deze oneigenlijke exportbelasting is totaal niet bevorderend voor de productie en export. En juist dit hebben we nodig, want alleen meer valuta verdiensten zal zorgdragen voor koersstabilisatie, versterking van de SRD en groei van onze economie.

Naast de CBvS bandbreedtekoers blijft de douanekoers gehandhaafd op 14,29. Hierdoor hebben we nu meerdere “formele” koersen in onze economie.

Dit is zeer funest voor de economische bedrijvigheid en leidt tot diverse fricties op de markt, zoals ongebreidelde prijsstijgingen en een bron van willekeur en corruptie.

Mis dit niet:

Historisch Casa Blanca in Moengo door brand verwoest

Commissie vraagt koning Willem-Alexander om publieke excuses aan nazaten Hindoestaanse contractarbeiders

Wie komt bovendien allemaal in aanmerking voor welke koers? Dit is juist wat we moeten vermijden, en integendeel wordt het geïntroduceerd door de monetaire autoriteiten.

De samenleving wordt teruggegooid in de moeilijke crisisjaren van weleer.

De hoogste autoriteit van de CBvS heeft in een metafoor aangegeven dat de CBvS een melkkoe is die niet kon grazen. Nu met de nieuwe maatregelen zal de “melkkoe” nu wel gaan grazen.

Het gevaar bestaat dat die “melkkoe” al het groene gras in de wei dat zorg draagt voor bloei van het ecosysteem plat drukt en vernietigd en daarna sterft van de honger.

Bezorgde exporteurs

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

BEKIJK OOK: Prijscontrole en valutaomzetting geen oplossing

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Moengo verliest historisch monument Casa Blanca aan vlammen. Illustratiefoto.
Suriname

Historisch Casa Blanca in Moengo door brand verwoest

Commissie Excuses voor Hindoestanen zet koning onder druk voor erkenning.
Nederland

Commissie vraagt koning Willem-Alexander om publieke excuses aan nazaten Hindoestaanse contractarbeiders

Vragen over personeel en mogelijke politieke beïnvloeding rond school Malobi.
Suriname

Asodanoe trekt aan de bel over situatie op school in Boven-Suriname

De regering heeft zestien leden aangesteld om de kleinschalige goudsector te ordenen en problemen zoals kwikgebruik en milieuvervuiling aan te pakken. Foto: CDS
Suriname

Beleids- en Managementteam Transformatie Artisanale Goudwinning geïnstalleerd

kind school les
Suriname

Met de start van het nieuwe schooljaar zet KPS haar motivatie sessies onverkort voort

Weg, landbouw, onderwijs en energie centraal tijdens bezoek aan Pusugrunu.
Suriname

India en Suriname verkennen ontwikkelingssteun voor Pusugrunu

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws