• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ex-governor CBvS opgenomen in ziekenhuis

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 juni 2022 06:57
in Nieuws
robert van trikt 419817 PfXvrLGP

Ex-governor CBvS Robert van Trikt.

GFC NIEUWSREDACTIE- De ex-governor van de Centrale Bank van Suriname (CBvS), Robert van Trikt is opgenomen in het ziekenhuis.

Volgens Waterkant is de gewezen banktopper opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Het is de tweede keer dat van Trikt is opgenomen in het ziekenhuis sinds zijn detentie.

Het is niet duidelijk waarom de veroordeelde directeur nu weer is opgenomen.

In februari is van Trikt door de rechter veroordeeld tot een celstraf van acht jaar. Volgens de rechter heeft hij zich schuldig gemaakt aan grootschalige corruptie, zo melden lokale nieuwssites.

De oud-directeur moet daarnaast een boete betalen van 500.000 Surinaamse dollar. Van Trikt, die ook de Nederlandse nationaliteit heeft, heeft volgens de rechter geld witgewassen en verduisterd en zich schuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte. De verduistering ging om omgerekend 125 miljoen euro.

Bekijk ook:

Somohardjo in Nickerie: “Grondbeleid gaat over rechtvaardigheid en zekerheid voor gezinnen”

Green Heritage Fund Suriname investeert ruim USD 140.000 in vier natuur- en klimaatprojecten

Van Trikt werd twee jaar geleden aangehouden op verdenking van het antedateren van leningen en belangenverstrengeling, omdat hij als bankpresident projecten liet uitvoeren door zijn eigen accountantskantoor Orion Assurance & Advisory. Zijn zakenpartner Ashween Agnoe, ook accountant en als partner verbonden aan Orion, kreeg van de rechter vier jaar cel opgelegd.

Het Openbaar Ministerie had eerder een straf van tien jaar tegen Van Trikt geëist, maar omdat het de eerste keer is dat hij de fout ingaat, viel de straf lager uit.

De rechter deed toen ook uitspraak in de zaak van de oud-directeur van de Surinaamse Postspaarbank Ginmardo Kromosoeto. Die moet vijf jaar de cel in, omdat hij 133 miljoen euro aan blanco kredieten aan het ministerie van Financiën zou hebben verstrekt. Hij deed dit samen met Van Trikt en met de nog voortvluchtige Surinaamse ex-minister van Financiën Gillmore Hoefdraad.

Kromosoeto heeft altijd volgehouden dat hij onschuldig was en vooral opdrachten van Hoefdraad uitvoerde.

Hoefdraad werd in december 2021 veroordeeld tot 12 celstraf door het Hof van Justitie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

PL-topper Bronto Somohardjo.
Suriname

Somohardjo in Nickerie: “Grondbeleid gaat over rechtvaardigheid en zekerheid voor gezinnen”

Lokale organisaties ontvangen financiering voor natuur- en klimaatinitiatieven
Suriname

Green Heritage Fund Suriname investeert ruim USD 140.000 in vier natuur- en klimaatprojecten

suriname amazone binnenland regenwoud natuur rivier kinderen
Suriname

Suriname scoort rond regionaal gemiddelde op duurzame ontwikkeling, maar uitdagingen blijven groot

klm schiphol airport
Lifestyle

Vakantie naar Suriname kan gevolgen hebben voor je Nederlandse bijstandsuitkering

Staatsschuld blijft hoog ondanks lichte daling.
Suriname

Inflatie blijft druk uitoefenen ondanks stabielere SRD, waarschuwt SEOB

Zes opvarenden gered
Suriname

Twee boten kapseizen op zee, één persoon nog vermist

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws