• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Energiecrisis Suriname: USD 45 miljoen nodig voor stabilisatie in 2025

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 januari 2025 19:27
in Suriname
Stroom energiebesparing kabel stekker

Leo Brunswijk, algemeen directeur van de Energiebedrijven Suriname (EBS), heeft vandaag tijdens een persconferentie van de regering aangegeven dat er tussen de USD 25 miljoen en USD 45 miljoen nodig is om de acute energieproblemen in Suriname te overbruggen.

Deze investering zal helpen om de stroomvoorziening in het land voor de komende zes maanden te garanderen.

De energiecrisis is veroorzaakt door een ernstig tekort aan water in het stuwmeer, waardoor de opwekking van stroom beperkt is.

Volgens Brunswijk is er dringend behoefte aan 30 megawatt (MW) extra energiecapaciteit om aan de huidige vraag te voldoen. Hij stelt: “De situatie vraagt om onmiddellijke actie, maar we moeten ook werken aan een structurele oplossing voor de toekomst.”

Naast de korte termijnplannen wijst Brunswijk op de noodzaak van grootschalige investeringen om aan de toenemende energievraag te voldoen.

Met de ontwikkelingen in de olie- en gassector, de komst van nieuwe bedrijven en hotels, zal de vraag naar energie blijven groeien. Voor de vervanging en uitbreiding van het huidige energiesysteem is ruim USD 157 miljoen nodig.

Concrete plannen en kostenoverzicht

Uitkijk: Een nieuw station van 110 MW binnen twee jaar, geschatte kosten: USD 110 miljoen.
Nickerie: 4,17 MW extra capaciteit, geschatte kosten: USD 10 miljoen.
Marowijne: 5 MW extra stroom, geschatte kosten: USD 7 miljoen.

De voorgestelde plannen moeten de energielevering structureel verbeteren en Suriname voorbereiden op toekomstige groei.

De EBS-directeur benadrukt dat er niet alleen naar tijdelijke oplossingen wordt gekeken, maar ook naar de implementatie van duurzame maatregelen. Dit vereist samenwerking tussen de overheid, private sector en internationale investeerders.

“Om dit probleem effectief aan te pakken, is niet alleen financiële steun nodig, maar ook een lange termijnvisie en beleidsmatige betrokkenheid,” aldus Brunswijk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

wind
Lifestyle

Opvallend gesprek met toerist uit Nederland over windkracht op balkon in Paramaribo

lab arts doktoren virus
Gezondheid

KIVC pleit voor grootschalige darmkankerscreening in Suriname

waterkant paramaribo
Lifestyle

Oproep tot massale kusactie op Valentijnsdag aan de Waterkant na rel over liefde in het openbaar

telefoon bellen smartphone
Lifestyle

Sommige Surinamers kiezen voor een Nederlands accent om intelligenter over te komen

dollar inflatie
Suriname

CBvS-cijfers zijn alarmbel: Suriname en SLM moeten uit ‘effect’ komen

babymelk voeding
Gezondheid

Onduidelijkheid over babymelk in Suriname na terugroepacties in Europa

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws