• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Eerstesteenlegging voor 40 betaalbare woningen in Galibi

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 mei 2026 15:30
in Suriname
woningen galibi huisvesting

26 gezinnen tekenen contract voor nieuwe AHP-woningen.

In Galibi is officieel een aanvang gemaakt met de bouw van woningen voor huishoudens met een laag inkomen binnen het Affordable Housing Project (AHP).

De eerste stenen zijn inmiddels gelegd voor de realisatie van de woningen, die bedoeld zijn om meer betaalbare huisvesting beschikbaar te maken voor gezinnen in het gebied.

Het project richt zich op bewoonbare woningen met een bouwoppervlakte van ongeveer 35 vierkante meter en wordt gefinancierd vanuit het Affordable Housing Project.

Bouw gestart in Langaman Kondre en Christiaan Kondre

Volgens de projectinformatie zullen in totaal 26 woningen worden gebouwd in de dorpen Langaman Kondre en Christiaan Kondre in Galibi.

Van de 40 goedgekeurde subsidievoorzieningen hebben inmiddels 26 aanvragers een contract ondertekend met de aannemer die verantwoordelijk is voor de uitvoering van de bouwwerkzaamheden.

De verwachting is dat ook de overige 14 aanvragers in de komende periode van een contract zullen worden voorzien, zodat het volledige woningproject verder kan worden uitgevoerd.

Voortzetting van eerdere woningbouwprojecten

Het Affordable Housing Project wordt gezien als een voortzetting van de resultaten die eerder zijn geboekt binnen de woningbouwprogramma’s LISP I en LISP II.

Met het project wordt beoogd om betaalbare huisvesting toegankelijker te maken voor sociaal zwakkere huishoudens en tegelijkertijd de woonomstandigheden in verschillende gemeenschappen te verbeteren.

Oproep voor voortzetting van het project

Districtscommissaris Marvin Vijent heeft zich uitgesproken voor voortzetting van het woningbouwprogramma onder een volgende regering.

Volgens de districtscommissaris tonen de resultaten van het project aan dat er nog steeds behoefte bestaat aan betaalbare woningen voor gezinnen met een laag inkomen, vooral in gebieden buiten Paramaribo.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kindje begraven
Suriname

Verdronken kindje in Albina krijgt waardige begrafenis dankzij gezamenlijke hulp

bronto somohardjo
Suriname

Pinas vraagt waarom pg koste wat kost Somohardjo wil opsluiten

dna parlement
Suriname

Parlementaire commissie buigt zich over SPSB-zaak en vervolgingsverzoeken

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Middenstandspolderweg in kritieke staat, zorgen over veiligheid nemen toe

iwan Ganga
Suriname

NATIN-leiding ontkent nalatigheid bij onderwijsproblemen in Nickerie

autobrand
Suriname

Schade aan twee voertuigen na vermoedelijke opzettelijke brand

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws