• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Eerste stap gezet naar compleet gedigitaliseerde dataverwerking onderwijsveld

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 februari 2022 06:36
in Nieuws
school lege klassen onderwijs

GFC NIEUWSREDACTIE- De afdeling Onderzoek en Planning heeft van het ministerie van Onderwijs in Suriname heeft het nieuw Education Management Information System (EMIS fase 1) gelanceerd.

Met de start van dit systeem is de stap naar compleet gedigitaliseerde dataverwerking officieel gezet.

Het systeem biedt de mogelijkheid om meer gegevens van leerlingen/studenten en leerkrachten/docenten te verzamelen en te verwerken. Hierdoor zal de informatiestroom naar de minister, directie, afdelingen, scholen/instituten maar ook naar de gemeenschap toe, effectiever en efficiënter geschieden.

Na tientallen jaren (1971 – 2002) de dataverwerking handmatig te hebben uitgevoerd was het nodig om dit vanaf 2003 deels te automatiseren.

Anno 2022 is het van belang dat de huidige wereldwijde technologische ontwikkelingen worden geadopteerd om zodoende de dataverwerking volledig te digitaliseren.

Bekijk ook:

‘Leenauto’s voor onschuldige slachtoffers van verkeersongelukken in Suriname’

‘9-urige vlucht naar Suriname in economy class is enorm vernederend’

De afdeling is alle schoolleiders, directeuren en leerkrachten/ docenten, de collega afdelingen en ook UNICEF Suriname erkentelijk voor hun bijdrage en inzet.

Mede dankzij hun inzet heeft de afdeling ook het jaarboek ‘Onderwijsstatistieken en Indicatoren 2020’ kunnen uitbrengen op deze dag.

In dit jaarboek zijn de statistieken verwerkt van de leerlingen/ studenten en docenten/ leerkrachten van glo tot en met tertiair onderwijs, volgens desegregatie naar district, geslacht en denominatie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname straat verkeer stoplicht
Suriname

‘Leenauto’s voor onschuldige slachtoffers van verkeersongelukken in Suriname’

Op routes van acht tot twaalf uur, zoals Nederland naar Suriname, vallen de beperkingen van economy extra op. Foto: Schiphol security check
Lifestyle

‘9-urige vlucht naar Suriname in economy class is enorm vernederend’

Jongeman overlijdt na escalatie van woordenwisseling in Johannes Mungrastraat
Suriname

Vechtpartij na verkeersconflict eist leven van 21-jarige

Obductie bevestigt misdrijf in zaak overleden vrouw aan Suralcoweg
Suriname

Onderzoek naar overleden vrouw in Para overgedragen aan afdeling Kapitale Delicten

GranMorgu-project zet stap vooruit met opening servicefaciliteit in Paramaribo
Suriname

Tenaris opent nieuw servicecentrum in Suriname ter ondersteuning van GranMorgu-project

Ondernemers in Para versterken kennis over productstandaarden.
Suriname

EZOTI en Surinaams Standaarden Bureau versterken ondernemers in Para met kwaliteitstraining

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws