• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Econoom Ramautarsing: President Simons mist daadkracht

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 februari 2026 10:00
in Suriname
president Jennifer Simons

President Simons

Econoom Winston Ramautarsing heeft zich in het televisieprogramma To The Point kritisch uitgelaten over het functioneren van president Jennifer Simons.

Volgens Ramautarsing vertoont het staatshoofd tekenen van bestuurlijke verlamming en ontbreekt het aan daadkracht om moeilijke beslissingen te nemen.

“Geen knopen doorgehakt”

Volgens de econoom heeft president Simons tot nu toe geen enkele wezenlijke of moeilijke keuze gemaakt. Hij wees daarbij expliciet op dossiers rond de EBS en SLM, waar volgens hem dringend richtinggevende besluiten nodig zijn.

“Een president moet leren knopen door te hakken,” stelde Ramautarsing. Hij benadrukte dat het uitblijven van beslissingen het oplossen van structurele problemen in de weg staat.

Ramautarsing gaf aan te begrijpen dat de president een delicate balans moet bewaren binnen de coalitie en rekening moet houden met politieke verhoudingen. Toch mag dat volgens hem geen reden zijn om toe te geven aan onredelijke eisen van coalitiepartners.

“Zij is niet gekozen om partijen tevreden te houden, maar om te doen wat goed is voor het land,” aldus de econoom.

Vergelijking met vorige regeringsperiode

De econoom trok een parallel met de vorige regering, waarin volgens hem regelmatig spanningen ontstonden tussen coalitiepartners zoals VHP, ABOP en PL.

Ook toen werd er volgens Ramautarsing “gekibbeld”, waarna intern overleg volgde en de plooien werden gladgestreken.

Mis dit niet:

Commissie Ordening Goudsector grijpt in tegen illegale goudwinning nabij Afobakastuwdam

‘Familie in Suriname zet Nederlanders onder druk om te betalen voor dure etentjes’

Volgens hem spelen bij alle partijen belangen mee om machtsposities te behouden, wat besluitvorming kan vertragen.

Ondanks zijn kritiek verwacht Ramautarsing geen breuk binnen het kabinet. Wel vindt hij dat president Simons steviger moet optreden, leiderschap moet tonen en bereid moet zijn politieke risico’s te nemen.

Dat hoort volgens hem bij het ambt: “Ie no go dape fu go sidon fu mooi mooi; je bent daar om knopen door te hakken en het systeem te veranderen.”

Kritisch, maar niet afwijzend

Tegelijkertijd benadrukte Ramautarsing dat zijn kritiek niet betekent dat hij de president volledig afvalt.

Hij gaf aan haar te blijven ondersteunen waar zij wel de juiste stappen zet, maar waarschuwde dat zonder daadkracht de huidige problemen onopgelost zullen blijven.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illegale goudmijnactiviteiten beëindigd in veiligheidszone.
Suriname

Commissie Ordening Goudsector grijpt in tegen illegale goudwinning nabij Afobakastuwdam

Wanneer familie uit Nederland na lange tijd weer voet op Surinaamse bodem zet, gaat het vaak om meer dan alleen een bezoek. Foto: Paramaribo stadscentrum
Lifestyle

‘Familie in Suriname zet Nederlanders onder druk om te betalen voor dure etentjes’

staatsolie suriname olie gas offshore block 58
Suriname

Staatsolie en ministerie van Financiën bespreken verdere samenwerking

Bijeenkomst brengt Inheemse gemeenschappen en samenleving samen.
Nederland

Den Haag staat stil bij geschiedenis, cultuur en toekomst van Inheemse volkeren tijdens bijzondere ontmoetingsdag

“Suriname heeft de rijkdommen, nu is visie nodig”
Suriname

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Een 49-jarige man is door het Quick Response Team aangehouden na de diefstal van twee koperen buizen aan de J.A. Pengelstraat in Paramaribo. Foto: KPS
Suriname

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws